Reprezentant Niemiec zagra w Lubinie

Kolejne karty odsłaniają także włodarze Cuprum Lubin, którzy poinformowali o pozyskaniu nowego środkowego – Floriana Krage, który obecnie wraz z reprezentacją Niemiec przebywa we włoskim Rimini, gdzie rozgrywana jest Liga Narodów. Dla siatkarza będzie to pierwszy sezon spędzony po za rodzimą ligą.

Florian Krage to wychowanek niemieckiego VfL Pinneberg, gdzie zadebiutował w 2014 roku. Ostatecznie młody środkowy zadebiutował w Bundeslidze jako zawodnik SVG Lüneburg i na przestrzeni ostatnich sezonów znacząco rozwinął swoje umiejętności, co skutkowało powołaniem do reprezentacji Niemiec. Rozgrywki 2020/2021 SVG Lüneburg zakończył na czwartym miejscu, a po sezonie Florian Krage zdecydował się na zmianę klubu i jak się okazuje również kraju, ponieważ środkowy zasili szeregi Cuprum Lubin, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Dawidem Gunia oraz Pawłem Pietraszko. „Jestem ogromnie podekscytowany! To będzie zdecydowanie duży krok naprzód z punktu widzenia siatkówki, bo liga jest znacznie silniejsza. Liczę na rozwój swoich umiejętności siatkarskich, bo żeby konkurować z innymi zespołami, zawsze trzeba grać jak najlepiej. Bardzo chcę poznać polską kulturę i Polaków” – mówi Florian Krage, który na Dolny Śląsk przyjedzie, najprawdopodobniej, dopiero po zakończeniu Mistrzostw Europy, które dla Niemców są najważniejszym turniejem sezonu. „Przed nami we wrześniu mistrzostwa Europy. Dla mojej kadry będzie to trochę turniej zastępczy, bo nie pojedziemy na igrzyska olimpijskie. Zdobycie tam medalu byłoby super” – dodaje Florian Krage.

Niemiecki środkowy to kolejny nowy zawodnik w szeregach Cuprum Lubin, wcześniej kontrakty podpisali Michał Gierżot, Marcin Waliński oraz Przemysław Stępnień. Natomiast na kolejny rok na Dolnym Śląsku zdecydowali się pozostać Wojciech Ferens, Kamil Maruszczyk, Ronald Jimenez a także wspomniani już Paweł Pietraszko i Dawid Gunia. Celem lubinian będzie zajęcie wyższej niż przed rokiem lokaty, a przebudowana drużyna ma zagwarantować oczekiwaną jakość.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne