PGE Skra Bełchatów znów zagra na europejskich parkietach

PGE Skra Bełchatów to czwartą drużyna ostatniego sezonu, a taki rezultat pozwolił bełchatowianom na udział w zmaganiach Pucharu CEV. Pierwszego rywala PGE Skra pozna już 25 czerwca, kiedy to w siedzibie CEV odbędzie się losowanie.

PGE Skra Bełchatów na europejskich parkietach zadebiutowała właśnie w Pucharze CEV, gdzie toczyła zmagania w sezonie 2002/2003, lecz wtedy udział w turnieju bełchatowianie zakończyli na fazie grupowej. W kolejnych latach wielokrotny Mistrz Polski otrzymał szansę również na grze w Lidze Mistrzów, a dziś PGE Skra w swoim dorobku ma srebrny oraz trzy brązowe medale tych najbardziej prestiżowych rozgrywek. Natomiast jeśli chodzi o zmagania w Pucharze CEV to w sezonie 2013/2014 bełchatowianie dotarli do półfinału, gdzie ostatecznie musieli uznać wyższość Gubierniji Niżny Nowogród, lecz w nadchodzących rozgrywkach PGE Skra będzie miała okazję by poprawić ten rezultat. Jednak tegoroczna edycja Pucharu CEV zapowiada się niezwykle emocjonująco, bowiem oprócz PGE Skry Bełchatów wśród uczestników znalazły się między innymi takie zespoły jak Modena Volley, Chaumont VB 52, Tours VB, Vero Volley Monza, Kuzbass Kemerowo, Galatasaray Stambuł, Arkas Izmir czy Zenit Kazań, a główną nagrodą w turnieju jest 80 tysięcy euro.

Pierwszych rywali, 1/32 finału Pucharu CEV, PGE Skra Bełchatów pozna w drodze losowania, które odbędzie się już 25 czerwca w Luksemburgu. Włodarze bełchatowskiego klubu nie kryją celów stawianych drużynie w sezonie 2021/2022, gdzie PGE Skra ma walczyć o zwycięstwo w Europejskim turnieju, a na plusligowych parkietach włączyć się do walki o medale. Pomóc w tym ma dobrze zbudowana drużyna, gdzie w ostatnim czasie swoje kontrakty przedłużyła para rozgrywających – Grzegorz Łomacz oraz Mihajlo Mitić.

Źródło: skra.pl/opracowanie własne