Dariusz Daszkiewicz nadal trenerem LUK Politechniki Lublin

Dariusz Daszkiewicz w dalszym ciągu będzie pełnił funkcję pierwszego trenera LUK Politechniki Lublin. Szkoleniowiec do zespołu z Lublina dołączył w trakcie sezonu 2020/2021 i razem z nim wywalczył awans do PlusLigi.

Z powrotem w PlusLidze

Dariusz Daszkiewicz zanim dołączył do LUK Politechniki Lublin w trakcie minionych rozgrywek, prowadził zespół GKS-u Katowice (sezon 2019/2020). Przez wiele lat był związany z zespołem Effectora Kielce, który w sezonie 2017/2018 opuścił siatkarską ekstraklasę. Szkoleniowiec ma na swoim koncie również współpracę z żeńską drużyną siatkówki – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (wówczas zespół ten występował w rozgrywkach I ligi).

Dobrze wykonana praca

Po zakończeniu współpracy z drużyną GKS-u Katowice i krótkiej przerwie trener Dariusz Daszkiewicz dołączył do zespołu z Lublina, który walczył o awans do PlusLigi i prezentował się z bardzo dobrej strony, zaś na ławce trenerskiej stworzył duet razem z Maciejem Kołodziejczykiem (ówczesnym pierwszym trenerem zespołu). Teraz wiadomo już oficjalnie, że szkoleniowiec poprowadzi lubelską ekipę w debiutanckim sezonie PlusLigi. Prezes klubu, Krzysztof Skubiszewski, nie ukrywał zadowolenia z faktu wykonanej przez Dariusza Daszkiewicza pracy po objęciu zespołu w trakcie rozgrywek: „Był jak najlepszy alchemik, znakomicie bilansując proporcje: tego, co z sukcesami zbudowano, z tym co mógł wnieść w krótkim czasie; treningu siłowego, kluczowego przed decydującymi meczami i walki o pozycję w tabeli; w końcu- tego co, najlepsze w zawodnikach, których znał i poznawał z tym, co nowego mogli dać”.

Sukces, jaki LUK Politechnika Lublin osiągnęła pod wodzą trenera Dariusza Daszkiewicza, jest, jak podkreślił, satysfakcjonujący nie tylko dla zarządu, ale także dla niego samego. „Wspólnie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym pokazaliśmy, że w Lublinie jest miejsce do rozwoju siatkówki, więc z przyjemnością podjąłem się prowadzenia drużyny w PlusLidze. To także docenienie mojej dotychczasowej pracy przez Zarząd, za co dziękuję. Nie ulega wątpliwości, że przed wszystkimi w klubie jeszcze dużo pracy, bo tego wymaga od nas PlusLiga, ale wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć każdy wyznaczony cel” – mówił.

Od kilku tygodni włodarze klubu z Lublina budują skład na kolejne rozgrywki. Do zespołu dołączyło sześciu nowych siatkarzy: Szymon Bereza, Szymon Gregorowicz, Wojciech Włodarczyk, Bartosz Filipiak, Jan Nowakowski i Dustin Watten. Również sześciu graczy postanowiło przedłużyć swoje umowy z zespołem, a wśród nich są: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać, Jakub Wachnik i Jakub Peszko. Po sezonie 2020/2021 z klubu odeszło natomiast dziesięciu siatkarzy: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss, David Mehić, Jakub Ziobrowski i Neven Majstorović.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne