Czas na PlusLigę! Rajsner nowym zawodnikiem Aluron CMC

Z pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki do plusligowego Aluron CMC Warty Zawiercie w kolejnym sezonie przeniesie się środkowy bloku – Wiktor Rajsner, dla którego będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. O miejsce w wyjściowym składzie młody siatkarz rywalizować będzie z Patrykiem Niemcem i Michałem Szalachą.

Wiktor Rajnser swój talent rozwijał w drużynach młodzieżowych z Bydgoszczy, a w kolejnych latach doświadczenie zbierał w SMS-ie PZPS Spała. Ostatecznie w sezonie 2018/2019 środkowy zadebiutował w PlusLidze jako zawodnik Exact Systems Norwid Częstochowa, gdzie spędził dwa sezony. Przed rozgrywkami 2020/2021 młody siatkarz zdecydował się na zmianę klubu i zasilił szeregi Lechii Tomaszów Mazowiecki, w barwach której rozegrał dwadzieścia siedem meczów. Wiktor Rajsner dla zespołu zdobył sto siedemdziesiąt jeden punktów z czego sześćdziesiąt osiem „oczek” blokiem. Dobra postawa środkowego skutkowała propozycją ze strony Aluron CMC Warty Zawiercie, z której Wiktor Rajsner postanowił skorzystać. „Urzekł mnie bardzo plan, jaki władze klubu i trener mają na mnie. Bardzo mnie to przekonało. Jest to plan trzyletni, w którym każdego roku będę odgrywać coraz większą rolę w drużynie. W pierwszym roku będzie to prawdopodobnie dość statyczna rola, gdzie dopiero będę uczył się PlusLigi, schematów i szybkości gry. Mam nadzieję, że te trzy lata zaprocentują i w tym ostatnim roku będzie już naprawdę fajnie” – mówi Wiktor Rajsner, który będzie miał szansę trenować z wysokiej klasy środkowymi, co pomoże w dalszym rozwoju wciąż młodego zawodnika. „Nie wiem wiele o tym chłopaku, ale oglądałem materiał wideo, który był dla mnie dostępny. To młody zawodnik, który ma potencjał. Spodobał mi się sposób jego poruszania się w bloku. Będzie miał okazję pracować z wysokiej klasy zawodnikami w nadzwyczajnych warunkach. Wiele zależy od niego i jego ambicji. Przed nim wiele pracy, ale ma szansę na jeszcze większą poprawę swoich wyników” – mówi Igor Kolaković.

Wiktor Rajsner to także młodzieżowy reprezentant Polski, który wraz z drużyną kadetów wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy Wschodniej. Informując o podpisaniu kontraktu przez środkowego włodarze zawierciańskiego klubu odsłonili kolejną kartę, a w składzie Jurajskich Rycerzy pozostaje co raz mniej niewiadomych. W ostatnim czasie do zespołu dołączyli również Bartosz Makoś oraz Miguel Tavares, którzy o miejsca w wyjściowym składzie rywalizować będą kolejno z Michałem Żurkiem oraz Maximiliano Cavanną.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne