Portugalski rozgrywający zagra w Aluron CMC Warcie Zawiercie

Były rozgrywający Curpum Lubin – Miguel Tavares pozostanie w PlusLidze na kolejny sezon, jednak zasili szeregi Aluron CMC Warty Zawiercie, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Maximiliano Cavanną. Kontrakt portugalskiego rozgrywającego został podpisany na rok.

Miguel Tavares na siatkarskich parkietach zadebiutował w 2010 roku jako zawodnik SL Benefica, gdzie dwukrotnie sięgnął po Mistrzostwo Portugali, a także dołożył do swojego dorobku dwa Puchary i trzy Superpuchary kraju. Ostatecznie po zakończeniu sezonu 2013/2014 rozgrywający zdecydował się na zmianę klubu, a jak okazało się później przeniósł się również do innej ligi. Miguel Tavares doświadczenie zbierał we włoskiej Serie A, a także we francuskich Tourcoing Lille i Rennes Volley 35. To właśnie z Rennes Portugalczyk trafił do Polski, gdzie w barwach Cuprum Lubin szybko stał się podstawowym zawodnikiem. W minionym sezonie siatkarz rozegrał w dwudziestu sześciu meczach, a po zakończeniu rozgrywek opuścił szeregi drużyny z Dolnego Śląska. Jednak ostatecznie Miguel Tavares pozostanie w PlusLidze, ponieważ związał się rocznym kontraktem z Aluron CMC Wartą Zawiercie. „Zdecydowałem się dołączyć do Aluron CMC Warty Zawiercie, bo cele moje i cele zespołu podążają w tym samym kierunku. To bardzo ambitny klub, a ja jestem bardzo ambitnym zawodnikiem. To sprawia, że chcę zrobić krok do przodu i dołączyć do zespołu walczącego w następnym sezonie o czołowe miejsca w PlusLidze” – mówi Miguel Tavares.

Z pozyskania utalentowanego Portugalczyka radości nie kryje również Igor Kolaković: „Znałem Miguela z reprezentacji Portugalii. To zawodnik o bardzo dużej jakości i dużym doświadczeniu, który ma zdolności przywódcze. Wyśmienity w zagrywce oraz defensywie. Sparowany z Cavanną, dzięki czemu będziemy jeszcze bardziej stabilni na pozycji rozgrywającego. On ma inny styl gry, niż Cavanna i to da naszemu zespołowi więcej możliwości„. Wszystkie transfery mają zagwarantować zawiercianom utrzymanie wysokiego poziomu i włączenie się do walki o najwyższe plusligowe cele. Jednak za nim drużyna na dobre rozpocznie przygotowania do sezonu 2021/2022 to Jurajscy Rycerze wezmą udział w kolejnej odsłonie Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne