Laurent Tillie ogłosił olimpijski skład reprezentacji Francji

Już za kilka tygodni w Tokio rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie, a końca powoli dobiega selekcja zawodników, którzy będą stanowić o sile poszczególnych reprezentacji podczas siatkarskich zmagań. Kolejnym szkoleniowcem, który zdecydował się już na ogłoszenie składu olimpijskiego jest Laurent Tillie.

Turniej olimpijski zbliża się wielkimi krokami, a Francuzi, podobnie jak wiele innych reprezentacji rozgrywają siatkarską Ligę Narodów. Jednak pomimo trwania turnieju Laurent Tillie zdecydował się już ogłosić olimpijski skład swojej reprezentacji. „Decyzja zawsze jest skomplikowana, bo jak powiedziałem graczom wczoraj wieczorem, jest zaangażowanie, wspólnie spędzony czas, radości, frustracje, emocje i wiemy, że każdy daje z siebie maksimum, więc ciężko jest dokonywać wyborów, które mogą wydawać się niesprawiedliwe i niezrozumiane, ale trzeba to zrobić by być uczciwym wobec drużyny” – mówi Laurent Tillie. Jak mówi sam Laurent Tillie najwięcej problemów sprawiła selekcja na pozycji przyjmującego, gdzie początkowo brany był pod uwagę Julien Lyneel, jednak z powodu kontuzji opuścił drużynę, a selekcjoner ostatecznie zrezygnował również z Thibault Rossard.

Ostatnie Igrzyska, w Rio de Janeiro, Francuzi zakończyli na udziale w fazie grupowej, a w składzie tamtej drużyny byli Benjamin Toniutti, Earvin N’Gapeth, Kevin Tillie, Trévor Clevenot, Nicolas Le Goff i Jenia Grebennikov, natomiast dla reszty zespołu turniej w Tokio będzie pierwszym sprawdzianem na Igrzyskach Olimpijskich. W grupie Francuzi zmierzą się z reprezentacją Brazylii, Rosji, Argentyny, Stanów Zjednoczonych i Tunezji, a do Japonii polecą już 4 lipca, gdzie odbędą jeszcze krótkie zgrupowanie.

Skład reprezentacji Francji

Przyjmujący: Kévin Tillie, Earvin N’Gapeth, Trévor Clévenot, Yacine Louati 

Atakujący: Jean Patry, Stéphen Boyer 

Środkowi: Barthélémy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Daryl Bultor

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard

Libero: Jenia Grebennikov

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne