Dustin Watten nowym libero LUK Politechniki Lublin

Po awansie do PlusLigi LUK Politechnika Lublin buduje skład na sezon 2021/2022. Władze klubu oficjalnie poinformowały o pozyskaniu Dustina Wattena, który do Lublina przenosi się po dwóch latach spędzonych w ekipie GKS-u Katowice.

Doświadczenie z kilku lig

Dustin Watten swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w Stanach Zjednoczonych w latach 2005-2009, grając wówczas w ekipie Long Beach State University. Na swoim koncie ma także występy m.in. w lidze francuskiej, niemieckiej czy polskiej. Po raz pierwszy w PlusLidze amerykański libero występował w barwach Cerradu Czarnych Radom (2016-2018). Następnie postanowił spróbować swoich sił w niemieckim Berlin Recycling Volleys, z którym wywalczył mistrzostwo Niemiec. Po roku powrócił do Polski i związał się z drużyną GKS-u Katowice. Warto podkreślić, że tam miał okazję współpracować z obecnym trenerem LUK Politechniki Lublin, Dariuszem Daszkiewiczem.

Czas na kolejne wyzwania

Włodraze LUK Politechniki Lublin już przed sezonem 2020/2021 zapowiadali walkę o awans do PlusLigi, a w związku z tą zapowiedzią pozyskali kilku siatkarzy z przeszłością plusliową. Cel został osiągnięty, a w związku z chęcią jak najlepszego zaprezentowania się w debiutanckim sezonie siatkarskiej ekstraklasy władze lubelskiej ekipy już jakiś czas temu rozpoczęły budowę składu. Kolejnym wzmocnieniem ma być właśnie Dustin Watten: „Podziwiając Dustina na parkiecie, można odnieść wrażenie, że na jego pozycji gra kilku zawodników, którzy dzielą między siebie parkiet! Jest wszędzie – dzięki intuicji, refleksowi i doświadczeniu. Jestem pewien, że możemy po nim spodziewać się takiego poziomu, który będzie zażewieniem skutecznych i widowiskowych akcji. Legendarny jest jego profesjonalizm, który wykazuje w każdym działaniu, także poza parkietem” – mówił prezes LUK Politechniki Lublin, Krzysztof Skubiszewski.

Swojego zadowolenia z dołączenia do ekipy beniaminka PlusLigi nie ukrywał także amerykański libero: „Oferta z Lublina od razu mnie zainteresowała po rozmowie z moim managerem Kubą Michalakiem. Z przyjemnością słuchałem o znakomitym zarządzaniu klubem, jego aspiracjach i drodze, którą podąża. W Katowicach nauczyłem się, że dzięki zespołowości, profesjonalizmowi i charakterowi wszystko jest możliwe. Jestem pod przemożnym wrażeniem zaangażowania Klubu w budowaniu Drużyny pełnej mocnych charakterów. To wszystko sprawia, że decyzja o dołączeniu do Klubu była łatwa i natychmiastowa!”. Jak również podkreślił, znaczenie miała też kolejna szansa współpracy z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem.

Dustin Watten to szósty siatkarz pozyskany przez władze LUK Politechniki Lublin przed debiutanckim sezonem PlusLigi. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali: Szymon Bereza, Szymon Gregorowicz, Wojciech Włodarczyk, Bartosz Filipiak i Jan Nowakowski. Po sezonie 2020/2021 umowy przedłużyło sześciu siatkarzy: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać, Jakub Wachnik i Jakub Peszko, zaś z klubu odeszli: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss, David Mehić, Jakub Ziobrowski i Neven Majstorović.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne