Młody przyjmujący zagra w Jastrzębskim Węglu

Karuzela plusligowych transferów na dobre nabrała tempa, a również włodarze Jastrzębskiego Węgla odsłaniają kolejne karty. Do drużyny dołączy wychowanek klubu – Wojciech Szwed, który ostatni sezon spędził w pierwszoligowym MCKiS Jaworzno. Kontrakt przyjmującego będzie obowiązywał do zakończenia rozgrywek 2021/2022.

Wojciech Szwed rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką w Raciborzu, jednak to w barwach Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla młody siatkarz miał szansą na rozwijanie umiejętności i zdobywanie medali w rozgrywkach młodzieżowych. Przyjmujący ma już za sobą debiut w PlusLidze, ponieważ w 2018 roku został włączony do pierwszej drużyny z Jastrzębia Zdroju. Jednak za raz na początku sezonu 2019/2020 Wojciech Szwed został wypożyczony do pierwszoligowego zespołu z Głogowa, a ostatni sezon spędził w Jaworznie. Dwa lata spędzone na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy były dla młodego przyjmującego niezwykle cenną lekcją i szansą na zebranie doświadczenia grając w podstawowych składach. Swoją dobrą postawą Wojciech Szwed zapracował na możliwość powrotu do Jastrzębskiego Węgla i grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Wojciech Szwed wraca do nas po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu PlusLigi. W Tauron 1. Lidze rozegrał wiele spotkań, w których udowodnił swoją wartość. Jest to wciąż młody i perspektywiczny zawodnik, o dużym potencjale. Jest on związany z naszym Klubem, gdyż przeszedł szkolenie w Akademii Talentów, na pewno więc będzie czuł się u nas dobrze. Dajemy mu szansę bycia częścią mistrzowskiej drużyny, w której będzie mógł rozwijać swoje umiejętności pod okiem fachowców” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. Radości z takiego obrotu sprawy nie kryje również sam zawodnik, który uzupełnił formację przyjęcia. „Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że Jastrzębski Węgiel zwróci się do mnie z propozycją powrotu do Klubu. Kiedy to się stało, to tak naprawdę od razu podjąłem decyzję. Nie zastanawiałem się ani chwili, bo z takich szans trzeba korzystać. Jestem bardzo wdzięczny Klubowi, że taką szansę otrzymałem. Ranga tego Klubu, możliwość rozwoju i trenowania z najlepszymi, to czynniki decydujące przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla” – mówi Wojciech Szwed.

Po pożegnaniu sporej grupy zawodników włodarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli budowanie zespołu na kolejny sezon, a Wojciech Szwed to kolejny zawodnik, który zasili szeregi mistrzów Polski – wcześniej kontrakty podpisali Tine Urnaut oraz Stéphen Boyer. Natomiast w dalszym ciągu o sile drużyny stanowić będą Jakub Popiwczak, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Szymon Biniek, a także Eemi Tervaportti. Przebudowany zespół Jastrzębskiego Węgla, pod wodzą Andrei Gardiniego, ma walczyć o obronę tytułu orasz o jak najlepszy wynik w Lidze Mistrzów.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne