Liga Narodów: Łatwe zwycięstwo biało-czerwonych

W kolejnym spotkaniu Ligi Narodów biało-czerwoni potrzebowali trzech setów by pokonać reprezentację Japonii. Polacy od początku narzucili swój rytm gry i po za krótkimi fragmentami kontrolowali przebieg spotkania, skutecznie punktując we wszystkich elementach.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów między zespołami (1:1), a w kontrataku zameldował się Tomasz Fornal (3:2). Podopieczni Vitala Heynena wykazywali się cierpliwością w grze i po ataku Mateusza Bieńka prowadzili trzema punktami (7:4). Po przerwie technicznej Japończycy popełniali kolejne błędy własne, a kolejne Polacy punktowali we wszystkich elementach (12:7; 16:9). Na czystej siatce atakował Maciej Muzaj (17:10), natomiast z drugiej strony siatki punktował Kenta Takanashi (11:18). W końcówce  rywale próbowali jeszcze wrócić do gry atakując ze środka siatki (14:22), lecz zagrywka Macieja Muzaja zakończyła premierową odsłonę (25:14).

Drugą odsłonę drużyny rozpoczęły od wyrównanego fragmentu gry (3:3), a ze środka siatki punktował Mateusz Bieniek (7:4). Jednak po powrocie z przerwy technicznej Japończycy poprawili swoją grę i zaczęli niwelować straty (8:9), lecz szybko biało-czerwoni zaczęli punktować w kontrataku (12:8) oraz kończąc długie akcje blokiem (14:9). Na lewym skrzydle zameldował się Tomasz Fornal (17:11), a w kolejnych akcjach Polacy utrzymywali koncentrację oraz wysokie prowadzenie (22:15). Ostatecznie seta zakończył Tomasz Fornal (25:18).

Ponownie początek seta miał wyrównany przebieg, a Japończycy raz po raz punktowali ze środka siatki (4:4). Z pola zagrywki po raz kolejny asa serwisowego posłał Tomasz Fornal (7:5) i w kolejnych fragmentach utrzymywali kilkupunktową przewagę (11:8). Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły po ataku Macieja Muzaja (16:13). Skuteczną kiwką popisał się Marcin Komenda (19:14), a o czas poprosił jeszcze szkoleniowiec drużyny z Japonii. Po wznowieniu gry Polacy nie tracili koncentracji i kolejne kontrataki kończył Kamil Semeniuk (23:17). Ostatecznie seta oraz całe spotkanie zakończył błąd po japońskiej stronie siatki (25:19).

Japonia  – Polska 0:3 (14:25; 18:25; 19:25)

Składy zespołów

Japonia: Tatsuya Fukuzawa, Masahiro Sekita, Kenta Takanashi, Ran Takanashi, Tatsunori Otsuka, Tomohiro Ogawa (libero)

Polska: Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Paweł Zatorski (libero)