Kolejne zmiany w warszawskim zespole

Kilka tygodni temu klub z Warszawy potwierdził, że ze sponsorowania zespołu wycofuje się spółka Orlen Paliwa, a ostatecznie stuprocentowym właścicielem Projektu Warszawa, który prowadził zespół VERVY Warszawa Orlen Paliwa, został Grzegorz Pawlak. Dodatkowo w skład zarządu ponownie wejdzie Piotr Gacek, który będzie również dyrektorem sportowym.

O ewentualnych zmianach sponsora oraz właściciela klubu z Warszawy spekulowano jeszcze w trakcie trwania sezonu, a ostatecznie doniesienia o wycofaniu się sponsora tytularnego – spółki Orlen Paliwa potwierdził również sam klub. Ostatecznie nowym właścicielem i jednocześnie prezesem zarządu Projektu Warszawa, który prowadził VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa, został Grzegorz Pawlak – założyciel oraz prezes zarządu firmy Plast-Box S.A, która zajmuje się produkcją opakowań plastikowych i jest również notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak poinformował warszawski klub w swoich mediach jednym z wiceprezesów zarządu Projektu Warszawa oraz jednocześnie dyrektorem sportowym, został Piotr Gacek. Doświadczony libero po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał przy siatkówce i od lat związany jest z warszawską siatkówką. „Bardzo się cieszę, że Pan Grzegorz Pawlak, nowy właściciel spółki, zaprosił mnie do współpracy. Myślę, że swoją osobą, pracą, zaangażowaniem i wiedzą będę mógł w dalszym ciągu rozwijać projekt siatkówki w Warszawie. Jesteśmy w trakcie budowy klubowej struktury. Mamy nakreślone plany na przyszłość i zaczynamy ich realizację. Już niedługo będziemy mogli powiedzieć więcej. Klub, drużyna i siatkówka w Warszawie są bezpieczne” – mówi Piotr Gacek.

W najbliższym czasie włodarze stołecznej drużyny będą przedstawiać szczegóły funkcjonowania klubu oraz składu, który pod wodzą Andrei Anasiasiego będzie walczyć na plusligowych parkietach o jak najwyższe cele w krajowej siatkówce, a także zmierzy się w Lidze Mistrzów. Jeszcze kilka tygodni temu klub informował o podpisaniu kontraktów przez Dominika Jaglarskiego, Dusana Petkovicia oraz Jaya Blankenaua. W drużynie na pewno mają pozostać również Damian Wojtaszek oraz Andrzej Wrona.

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne