Karol Butryn atakującym Indykpolu AZS-u Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn nie zwalnia tempa i buduje zespół, który w nadchodzącym sezonie włączy się do walki o miejsce w fazie play-off. Nowym atakującym drużyny z Warmii i Mazur został Karol Butryn, który ostatni czas spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Nowa umowa z Indykpolem AZS-em Olsztyn została podpisana na dwa lata.

Karol Butryn to wychowanek Cisów Nałęczów, skąd kilka lat później trafił do Avii Świdnik, a ostatecznie od 2011 roku reprezentował barwy drużyny z Kędzierzyna-Koźla na parkietach Młodej Ligi i zdobywając brązowy medal rozgrywek. W seniorskiej siatkówce atakujący zadebiutował w sezonie 2014/2015 jako zawodnik KPS Siedlce. W kolejnych latach Karol Butryn stanowił o sile GKS-u Katowice, z którym sięgnął po złoty medal I Ligi, a po awansie do siatkarskiej ekstraklasy pozostał w zespole. Na przestrzeni ostatnich lat zawodnik podnosił swoje umiejętności reprezentując również barwy drużyny z Radomia oraz Asseco Resovii Rzeszów. W ostatnich rozgrywkach, spędzonych na Podkarpaciu, Karol Butryn był filarem zespołu i do dorobku swojej drużyny dołożył pięćset pięćdziesiąt dwa punkty. Tym samym siatkarz uplasował się na czele najlepiej punktujących zawodników całej PlusLigi. Po zakończeniu rozgrywek Karol Butryn zdecydował się na zmianę klubu i w sezonie 2021/2022 będzie stanowić o sile Indykpolu AZS-u Olsztyn. „Jest to fajna chwila, bowiem przede mną pojawiło się nowe wyzwanie. Mam nadzieję, że podołam temu wyzwaniu i będziemy cieszyć się naszą grą w siatkówkę razem z całą drużyną oraz miastem. Szykuje się ciekawy sezon oraz drużyna, która może zamieszać w czołówce. Mam nadzieję, że to się stanie i będziemy razem przeżywać fajne chwile” – mówi Karol Butryn, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Janem Królem.

Indykpol AZS Olsztyn to dziesiąty zespół ostatniego sezonu, jednak w kolejnych rozgrywkach celem będzie włączenie się do walki o miejsce w play-offach, a pomóc w tym ma zmieniony skład. W minionych tygodniach włodarze klubu informowali o podpisaniu kontraktów przez Jana Firleja, Meisama Salehia, Taylora Averilla, Toreya Defalco czy wspomnianego już Jana Króla. Na Warmii i Mazurach pozostanie również Robbert Andringa, a na czele zespołu stanie Marco Bonitta.

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne