Bartosz Makoś nowym libero Jurajskich Rycerzy

Bartosz Makoś to kolejny zawodnik, który zdecydował się dołączyć do Aluron CMC Warty Zawiercie. Libero na Jurę Krakowsko-Częstochowską przenosi się z Curpum Lubin, gdzie spędził cztery ostatnie sezony, a o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Michałem Żurkiem.

Bartosz Makoś pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w Jastrzębskim Węglu, gdzie wraz z młodzieżowymi drużynami odnosił sukcesy. Młody siatkarz ma w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Polski kadetów, złoto i srebro rozgrywek juniorskich oraz mistrzostwo Młodej Ligi. Ostatecznie w PlusLidze Bartosz Makoś zadebiutował w sezonie 2017/2018 jako zawodnik Cuprum Lubin. W barwach drużyny z Dolnego Śląska libero spędził cztery sezony i rozegrał łącznie sześćdziesiąt cztery mecze. W poszukiwaniu nowych wyzwań Bartosz Makoś zdecydował się na zmianę klubu, ostatecznie wiążąc się rocznym kontraktem z Aluron CMC Wartą Zawiercie. „Słyszałem wiele dobrych opinii o tym klubie. Gdy pojawiła się oferta, to zbyt długo się nie zastanawiałem i wiedziałem, że to będzie dobra decyzja. Słyszałem same dobre opinie na temat organizacji i klubu. Przekonała mnie też atmosfera, która panuje tutaj na hali. Jest to coś niespotykanego w lidze. Gdy przyjechałem tutaj pierwszy raz na mecz to przypomniały mi się czasy, gdy zaczynałem z siatkówką, hala przy ulicy Szerokiej w Jastrzębiu. Atmosfera nie do opisania” – mówi Bartosz Makoś, który chce dalej rozwijać swoje umiejętności i spędzić jak najwięcej czasu na boisku. „Bartek Makoś to względnie młody libero, ale wartościowy zawodnik, który ma perspektywy. Przed podjęciem decyzji o jego pozyskaniu do naszego klubu starannie analizowaliśmy jego grę. W dodatku, Makoś zagrał bardzo dobrze w meczu przeciwko nam, szczególnie w przyjęciu. Jestem pewny, że rywalizacja z Michałem Żurkiem pozwoli mu zaliczyć spory postęp, a sytuacja ta pomoże Żurkowi w stawaniu się jeszcze lepszym zawodnikiem. Bartek Makoś w  naszym klubie będzie mieć szansę na wartościową pracę oraz rozwój” – mówi o swoim nowym zawodniku Igor Kolaković.

W składzie Jurajskich Rycerzy jest już co raz mniej niewiadomych, ponieważ Bartosz Makoś to kolejny zawodnik, który zdecydował się na grę w Zawierciu. Wcześniej kontrakty podpisali Michał Szalacha, Facundo Conte oraz Uroš Kovacević, a z wypożyczenia, do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wraca Dominik Depowski. Natomiast swoje umowy przedłużyli Patryk Niemiec, Maximiliano Cavanna, Michał Żurek oraz lider zespołu – Mateusz Malinowski.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne