Liga Narodów: Polacy po trzech setach pokonali Kanadyjczyków

Reprezentacja Polski zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo w Siatkarskiej Lidze Narodów. Biało-czerwoni po trzech setach pokonali reprezentację Kanady, dopisując do tabeli cenne trzy punkty.

Mecz rozpoczęli biało-czerwoni od zagrywki Fabiana Drzyzgi. Pierwszy punkt padł łupem Kanadyjczyków (1:0), zaś as serwisowy Johna Gordona Perrina dał jego drużynie dwupunktowe prowadzenie (2:0). Polacy szybko przystąpili do gry i odzyskali stracone „oczka” (2:2). Między zespołami trwała walka, jednak minimalną przewagę utrzymywali po swojej stronie siatkarze z Kanady, prowadząc także na pierwszej przerwie technicznej (8:6). W dalszej części gry Kanadyjczycy utrzymywali przewagę po swojej stronie, powiększali swój dorobek punktowy (15:11) i prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:13). W decydującej fazie seta biało-czerwoni nie zamierzali poddawać się bez walki. Wyrównali wynik (16:16), a punkt bezpośrednio po zagrywce Wilfredo Leona wyprowadził ich na prowadzenie (17:16), Ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie (25:22).

Drugiego seta zespoły rozpoczęły wyrównanie (4:4). Minimalną inicjatywę utrzymywali jednak po swojej stronie biało-czerwoni, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili dwoma punktami (8:6). Po wznowieniu gry Kanadyjczycy nie tracili kontaktu z rywalami, walcząc o wyrównanie wyniku. Polacy skutecznie im to uniemożliwiali, lecz rywale nie składali broni. Po drugiej przerwie technicznej wyrównali wynik (16:16), a w dalszej kolejności wyszli na dwupunktowe prowadzenie (19:17). Biało-czerwoni momentalnie odzyskali prowadzenie (21:19) i ostatecznie tę partię także zapisali na swoim koncie (25:23).

Trzecią partię od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli Polacy (3:0). Kanadyjczycy przystąpili do gry, ale przewagę stale utrzymywali po swojej stronie biało-czerwoni, prowadząc czterema punktami (8:4). Kontrolowali grę w dalszym fragmencie seta, choć siatkarze z Kanady nie zamierzali poddawać się bez walki, walcząc o odrabianie strat (12:9). Polacy skutecznie im to uniemożliwiali, powiększali swój dorobek punktowy, jednak rywale cały czas walczyli i w końcówce złapali kontakt z Polakami (18:19). Biało-czerwoni przerwali dobrą passę przeciwników i ostatecznie tę odsłonę także zapisali na swoim koncie (25:19).

Kanada – Polska 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

Kanada: TJ Sanders, John Gordon Perrin, Nicholas Hoag, Lucas Van Berkel, Sharone Vernon-Evans, Arthur Szwarc, Steven Marshall (libero) oraz Steven Maar, Jay Blankenau,

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj,