Coraz mniej niewiadomych w zespole Cuprum Lubin

Karuzela transferowa w zespole z Lubina znacząco przyśpieszyła, a kolejnym zawodnikiem, który zasili szeregi drużyny jest Mistrz Polski – Michał Gierżot. Natomiast swój kontrakt przedłużył kolumbijski atakujący, Ronald Jimenez, który do Cuprum Lubin dołączył przed rokiem i szybko stał się podstawowym ogniwem.

Szlifować talent

Michał Gierżot to wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, gdzie stawiał pierwsze kroki w młodzieżowych rozgrywkach. Przyjmujący swój talent szlifował również w SMS-ie PZPS Spała, by ostatecznie, przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021, dołączyć do seniorskiej drużyny Jastrzębskiego Węgla. Michał Gierżot nie miał zbyt wielu szans na regularną grę, lecz już krótkie zmiany pokazały, że może być niezwykle ważnym ogniwem swojego zespołu. Przyjmujący ma na swoim koncie również statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu, którą zdobył w starciu z drużyną z Suwałk, gdzie w obliczu problemów kadrowych Jastrzębskiego Węgla zagrał na całym dystansie spotkania. W poszukiwaniu szans na regularną grę Michał Gierżot zdecydował się na zmianę klubu i w nadchodzącym sezonie, na zasadach wypożyczenia, zagra na Dolnym Śląsku. „Przychodzę do Lubina po to, żeby kształtować siebie jako zawodnika i człowieka. Jest to świetne miejsce do rozwoju moich umiejętności, zbierania doświadczenia boiskowego i pokazania lidze, na co mnie stać” – mówi Michał Gierżot, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Marcinem Walińskim, Wojciechem Ferensem oraz Kamilem Maruszczykiem.

Natomiast swój kontrakt przedłużył również Ronald Jimenez, który do Lubina przeniósł się z ligi francuskiej, gdzie najpierw reprezentował barwy Chaumont VB 52, a w latach 2016-2020 stanowił o sile Tourcoing LM. W barwach Curpum Lubin Kolumbijczyk rozegrał dwadzieścia sześć meczów, dokładając do dorobku drużyny czterysta pięćdziesiąt trzy punkty i stając się trzecim atakującym całej PlusLigi. Ronald Jimenez, podobnie jak pozostali zawodnicy oraz włodarze klubu, nie kryje swoich wysokich ambicji i chęci gry w play-offach. „Chcę być podstawowym atakującym i dawać z siebie wszystko na boisku. A co do klubu to chciałbym, żebyśmy awansowali do fazy play-off i spełnili oczekiwania wszystkich względem Cuprum Lubin„- mówi atakujący.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne