Bartosz Filipiak atakującym LUK Politechniki Lublin

Władze LUK Politechniki Lublin kontynuują budowę silnego składu na nadchodzący sezon ligowy. Władze beniaminka PlusLigi poinformowały dziś o zakontraktowaniu Bartosza Filipiaka. Atakujący do Lublina przenosi się z PGE Skry Bełchatów.

Bartosz Filipiak swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w barwach SMS-u Spała i BKS-u Chemika Bydgoszcz. Następnie dołączył do występującej w rozgrywkach Młodej Ligi Delecty Bydgoszcz, a po trzech latach związał się z PlusLigową ekipą Transferu Bydgoszcz. Na swoim koncie ma również występy w barwach Victorii Wałbrzych, ówczesnej Łuczniczki Bydgoszcz, a ostatni sezon spędził w ekipie PGE Skry Bełchatów. W barwach bełchatowskiej ekipy atakujący prezentował się z dobrej strony, a ostatecznie zakończył z nią sezon na czwartym miejscu. Warto też wspomnieć, ze atakujący w swoim dorobku ma także srebrny medal Letniej Uniwersjady, który razem z reprezentacją Polski wywalczył w 2019 roku.

Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwania i w sezonie 2021/2022 Bartosz Filipiak będzie bronił barw LUK Politechniki Lublin, dla której będzie to debiutancki sezon w siatkarskiej ekstraklasie. „Wierzę, że w Lublinie rodzi się coś nowego. Beniaminek zawsze wnosi do ligi powiew świeżości i zainteresowanie kibiców, którzy na pewno czekają na starcia swojej drużyny z najlepszymi. To jeden z powodów, dla których dołączam do LUK Politechniki. Czuję, że zwłaszcza w pierwszym sezonie każdy mecz będzie świętem w Lublinie I bardzo chcę w tym uczestniczyć! Zrobię wszystko, byśmy wspólnie realizowali coraz ambitniejsze cele. Cieszę się też, że będę miał okazję mieszkać w mieście, które uznawane jest za piękne i klimatyczne” – zaznaczył Bartosz Filipiak.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne