Wojciech Włodarczyk nowym siatkarzem LUK Politechniki Lublin

Władze LUK Politechniki Lublin nie zwalniają tempa w budowaniu składu na sezon 2021/2022. Dziś poinformowały, że nowym graczem lubelskiego zespołu został Wojciech Włodarczyk. Przyjmujący do Lublina przenosi się z włoskiego Kioene Padwa.

Bogate doświadczenie

Wojciech Włodarczyk na swoim koncie ma występy m.in. w zespole PGE Skry Bełchatów, z którą w sezonie 2013/2014 zdobył mistrzostwo Polski, a rok później brązowy medal tych rozgrywek. Zanim trafił do Bełchatowa występował w takich ekipach jak: AZS Politechnika Warszawska, AZS Olsztyn, BBTS Bielsko-Biała, SK PosojilnicaAich/Dob, z którym wywalczył mistrzostwo Austrii, Cuprum Lubin, ówczesne ONICO Warszawa, Volley Castellana Grotte czy Cerrad Enea Czarni Radom. Ponadto przyjmujący zanotował występy w reprezentacji Polski – w 2013 roku wywalczył srebrny medal letniej Uniwersjady, a także dwa medale zdobyte wraz z kadrą w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Powrót do Polski

Po roku spędzonym we Włoszech przyjmujący postanowił wrócić do Polski i dołączyć do Beniaminka PlusLigi. „Po rozmowie z trenerem i zapoznaniu się z wizją klubu na nadchodzący sezon, zdecydowałem się na dołączenie do drużyny LUK Politechniki. Klub z Lublina w imponujący sposób wywalczył przepustkę do PlusLigi i mam nadzieję, że z podobnym przytupem zamelduje się na jej parkietach w sezonie 2021/2022. Wiem, że dzięki Klubowi siatkówka w tym regionie zyskała sporą rzeszę sympatyków. Liczę na to, że będziemy w stanie dostarczyć kibicom wielu pozytywnych emocji!” – mówił.

Nowy przyjmujący zespołu z Lublina przez lata zdobywał doświadczenie, na co m.in. zwrócił uwagę prezes klubu, Krzysztof Skubiszewski: „Pamiętam, jak osiem lat temu Wojciech po przygodzie w Austrii, dołączył do Skry Bełchatów. Od razu zapracował na miano jednego z objawień Ligi i powołania do Reprezentacji Polski. Wiem, że to wciąż zawodnik z ogromnymi możliwościami, ale znacznie bogatszy doświadczeniem. Zaufanie, jakim cieszył się w Serie A, jest najlepszą rekomendacją. Imponuje mądrością i spokojem w ataku. Wiem, że dołącza do nas Siatkarz, który pomoże nam zaspokoić nasze ambicje”. Teraz przed siatkarzem stoi zadanie pomocy w osiągnięciu przez klub jak najlepszego wyniku w debiutanckim sezonie siatkarskiej ekstraklasy.

Praca wre!

Wojciech Włodarczyk jest trzecim nowym graczem, który zasilił szeregi Beniaminka Plusligi. Wcześniej do zespołu z Lublina dołączyli: Szymon Bereza i Szymon Gregorowicz. Swoje kontrakty z kolei przedłużyli: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać, Jakub Wachnik i Jakub Peszko. Z klubem zaś po sezonie 2020/2021 rozstało się dziewięciu siatkarzy: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss, David Mehić i Jakub Ziobrowski.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne