Kolejne wzmocnienia Ślepska Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki od dłuższego czasu pracuje nad składem na kolejny sezon, gdzie szeregi drużyny zasili wracający po kontuzji Piotr Łukasik, który ostatnie rozgrywki spędził w Kędzierzynie-Koźlu. Natomiast kontrakt z klubem przedłużył Kevin Klinkenberg, który na Podlasiu występuje od 2019 roku.

Wrócić do gry

Piotr Łukasik to wychowanek Indykpolu AZS-u Olsztyn, gdzie najpierw stanowił o sile drużyny walczącej w Młodej Lidze, a w sezonie 2011/2012 zadebiutował na plusligowych parkietach. W 2014 roku przyjmujący, w poszukiwaniu regularnej gry, przeniósł się do Siedlec, a w kolejnych latach doświadczenie zdobywał w Bielski-Białej czy drużynie z Warszawy, gdzie znacznie rozwinął swoje umiejętności i dokładając do swojego dorobku wicemistrzostwo Polski. Ostatecznie w 2019 roku Piotr Łukasik przeniósł się do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jednak z powodów zdrowotnych nie miał zbyt wielu szans na grę. Tylko w sezonie 2020/2021 siatkarz wystąpił w czterech meczach. Piotr Łukasik to niezwykle ambitny zawodnik i w nadchodzących rozgrywkach zasili szeregi Ślepska Malow Suwałki, a głównym celem indywidualnym będzie powrót do dobrej dyspozycji.

Natomiast swój kontrakt przedłużył Kevin Klinkenberg, który na Podlasie przeniósł się w 2019 roku, grając wcześniej w zespołach z Belgii, Francji, Turcji czy Włoch. Przyjmujący szybko stał się ważnym ogniwem Ślepska Malow Suwałki, gdzie tylko w ostatnim sezonie wystąpił w dwudziestu jeden meczach i w decydujących momentach był nieocenionym wsparciem dla drużyny. Dobra postawa Kevina Klinkenberga oraz wzajemne zadowolenie ze współpracy spowodowało, że kontrakt przyjmującego został przedłużony. Tym samym włodarze klubu z Suwałk zamknęli skład przyjmujących, ponieważ wcześniej do drużyny dołączyli Adrian Buchowski, Mateusz Laskowski oraz Paweł Halaba.

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne