John Speraw podał skład Amerykanów na Igrzyska Olimpijskie

John Speraw ogłosiła listę dwunastu siatkarzy, którzy będą reprezentować kadrę Stanów Zjednoczonych w przełożonych na ten rok Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych, podobnie jak pozostali uczestniczy Igrzysk Olimpijskich w Tokio, przygotowuje się do zbliżającego się wielkimi krokami turnieju. John Speraw ogłosił skład swojej drużyny narodowej. Wśród powołanej dwunastki znalazło się dwóch siatkarzy, którzy po raz trzeci będą walczyć w turnieju olimpijskim – Matthew Anderson i David Smith, sześciu graczy, którzy po raz drugi będą walczyć o mistrzostwo olimpijskie – Micah Christenson, Kawika Shoji, Maxwell Holt, Thomas Jaeschke, Taylor Sander i Eric Shoji, a ponadto w kadrze olimpijskiej znajduje się czterech siatkarzy, dla których turniej w Tokio będzie pierwszą imprezą tej rangi. „Musieliśmy podjąć naprawdę trudną decyzję. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych na przestrzeni ostatnich czterech czy pięciu lat naprawdę się rozszerzyła. Przy podejmowaniu decyzji o tym, kogo zabrać na igrzyska, pod uwagę brane były występy w Siatkarskiej Lidze Narodów, a także tego, co Ci gracze wnoszą do zespołu jako koledzy i jako rywale” – tłumaczył John Speraw, trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że reprezentacja Stanów Zjednoczonych w fazie grupowej igrzysk Olimpijskich zmierzy się z reprezentacją Brazylii, Rosji, Argentyny, Francji i Tunezji, a o całym systemie pisaliśmy TUTAJ.

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych:

Przyjmujący: Thomas Jaeschke, Torey Defalco, Taylor Sander, Garrett Muagututia,

Atakujący: Matthew Anderson, Kyle Ensing

Rozgrywający: Micach Christenson, Kawika Shoji

Środkowi: David Smith, Maxwell Holt, Mitch Stahl,

Libero: Erik Shoji

Źródło: http://www.usavolleyball.org / opracowanie własne