Mateusz Malinowski nadal Jurajskim Rycerzem

Włodarze Aluron CMC Warty Zawiercie potwierdzili, że na kolejny rok w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej zostaje Mateusz Malinowski. Rozgrywki 2021/2022 będą dla atakującego czwartymi spędzonymi w barwach zawierciańskiego zespołu, gdzie jak do tej pory siatkarz spędził najwięcej czasu na boisku.

Dalszy rozwój

Mateusz Malinowski pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzinnej Pile, skąd w 2011 roku przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, debiutując tym samym w najwyższej klasie rozgrywkowej. W jastrzębskim zespole atakujący zdobył dwa brązowe medale Mistrzostw Polski, brąz Ligi Mistrzów oraz klubowe wicemistrzostwo Świata. Jednak Mateusz Malinowski poszukiwał regularnej gry w podstawowym składzie, co spowodowało, że w 2015 roku przeniósł się do Cuprum Lubin, a ponad to doświadczenie zbierał jako zawodnik Espadonu Szczecin. Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 Mateusz Malinowski zdecydował się opuścić Szczecin i zasilił szeregi Aluron CMC Warty Zawiercie. Atakujący szybko stał się podstawowym zawodnikiem Jurajskich Rycerzy prowadząc swój zespół do kolejnych ligowych zwycięstw. Tylko w ostatnim sezonie Mateusz Malinowski zdobył czterysta osiemnaście punktów z czego czterdzieści sześć zagrywką, plasując się w czołówce najlepiej zagrywających całej PlusLigi. Wiele mówiło się o ewentualnym powołaniu atakującego do reprezentacji, jednak tak się nie stało, a Mateusz Malinowski pozostaje w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej gdzie, pod okiem Igora Kolakovicia i Dominika Kwapisiewicza, będzie pracował nad dalszym rozwojem. „Moim celem na kolejny sezon jest poprawianie swojej gry i dawanie satysfakcji sobie i kibicom, żeby nikt nie powiedział, że gramy słabo. Będę tutaj już czwarty sezon i wiem, że trudno jest utrzymać tę formę na równym poziomie przez cały sezon, ale musimy dążyć do tego, aby cały czas grać dobrze i być coraz lepszym zespołem” – mówi Mateusz Malinowski

Mateusz Malinowski to kolejny zawodnik, który zostaje w Aluron CMC Warcie Zawiercie, ponieważ wcześniej swoje kontrakty przedłużyli Maximiliano Cavanna oraz Michał Żurek. Jednocześnie zawierciański klub poinformował, że do drużyny dołączy Uros Kovacević, Facundo Conte oraz Michał Szalacha.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne