Waliński przyjmującym Cuprum Lubin

Po roku spędzonym na Podlasiu Marcin Waliński, w sezonie 2021/2022, występował będzie w Cuprum Lubin. „Bardzo lubię wyzwania, a kolejny sezon dla Cuprum Lubin będzie dużym wyzwaniem. Chcę brać w tym udział” – mówi doświadczony przyjmujący.

Marcin Waliński to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, którzy występują w PlusLidze, a w  każdym z zespołów, które reprezentował dotychczas, był ważną postacią. Wychowanek MKS MDK Trzcianka w 2006 roku trafił do zespołu z Bełchatowa, sięgając po medale młodzieżowych rozgrywek. Przed sezonem 2009/2010 młody przyjmujący został dostrzeżony przez włodarzy klubu z Bydgoszczy i to właśnie tam Marcin Waliński spędził najwięcej czasu, rozwijając swoje umiejętności i z sezonu na sezon wyrastając na filar zespołu. W 2015 roku siatkarz zdecydował się na zmianę klubu i tym razem zdecydował się dołączyć do Indykpolu AZS-u Olsztyn, ale tamta przygoda trwała rok. Ostatnie sezony Marcin Waliński spędził w Będzinie, Zawierciu oraz Suwałkach. Teraz siatkarz związał się kontraktem z Cuprum Lubin i wraz z przebudowanym zespołem będzie chciał włączyć się do walki o wysokie ligowe cele. „Moje oczekiwania są zawsze takie same: chcę walczyć i zdobywać jak najwięcej punktów do ligowej tabeli. Wszystko zweryfikuje boisko” – zaznacza Waliński.

W nadchodzących rozgrywkach trenerem Cuprum Lubin będzie Paweł Rusek, który w ostatnim sezonie pełnił funkcję asystenta Marcelo Fronckowiaka. Do tej pory klub poinformował o odejściu siedmiu zawodników: Szymona Jakubiszaka, Bartłomieja Zawalskiego, Przemysława Smolińskiego, Bartosza Makosia, Miguela Tavaresa, z kolei Mariusz Magnuszewski oraz Adam Lorenc trafią na wypożyczenie. Na przedłużenie swoich kontraktów zdecydowali się Wojciech Ferens i Kamil Maruszczyk, a nowymi zawodnikami w barwach Cuprum Lubin będą Przemysław Stępień i Marcin Waliński.

Źródło: ks.cuprum.pl