Tine Uranut po latach wraca do PlusLigi

Reprezentant Słowenii, Tine Urnaut, po dziesięciu latach zdecydował się na powrót do PlusLigi i związał się kontraktem z aktualnym mistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem. Przyjmujący ze swoim nowym klubem podpisał dwuletnią umowę.

Tine Urnaut to doświadczony i utytułowany zawodnik, który swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w zespole Autocommerce Bled, skąd po dwóch latach przeniósł się do Grecji, a następnie do Włoch. W sezonie 2010/2011 przyjmujący występował w ówczesnej ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Kolejne dwa lata Urnaut spędził w Serie A. Po roku pobytu w tureckim Arkasi Izmir reprezentant Słowenii ponownie wrócił do na Półwysep Apeniński, gdzie najpierw grał w Latinie, Trydencie i Modenie, a ostatni sezon spędził w Mediolanie. Ponadto ma on na swoim koncie przygodę z Katarem, Arabią Saudyjską oraz Chinami. Urnaut po dziesięciu latach zdecydował się na powrót do PlusLigi i związał się dwuletnim kontraktem z mistrzem Polski. „Główny powód, dla którego zdecydowałem się podpisać kontrakt z Jastrzębskim Węglem, to wysokie ambicje jakie posiada ten Klub. Jest to również dla mnie wielka motywacja” – podkreśla kapitan reprezentacji Słowenii. Tine Urnaut to trzeci słoweński zawodnik, który będzie reprezentował klub ze śląska. W przeszłości dla Jastrzębskiego Węgla grali: atakujący Mitja Gasparini i środkowy Alen Pajenk. „Rozmawiałem z nimi i obydwaj zachwalali klub, mówiąc że jest dobrze zorganizowany i ambitny. Ja jako zawodnik zawsze chcę prezentować możliwie najlepszą siatkówkę, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Mam nadzieję, że przed nami dobry sezon i oby był to sezon z kibicami w halach. Życzyłbym sobie, byśmy wspólnie mogli przeżywać wiele wspaniałych momentów, które zapamiętamy na zawsze” – dodaje nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla.

Przyjmujący ma na swoim koncie wiele medali zdobytych na krajowych i europejskich parkietach. Tine Urnaut jest mistrzem Słowenii oraz Grecji, srebrnym medalistą PlusLigi oraz Serie A. Ponadto Słoweniec jest zdobywcą Pucharu Challenge, dwukrotnie zajmował drugie miejsce w Pucharze CEV, raz uplasował się na drugim miejscu Ligi Mistrzów oraz ma wywalczył brąz Klubowych Mistrzostw Świata. Z reprezentacją swojego kraju dwa razy zdobywał srebrny medal mistrzostw Europy, złoto oraz brąz Ligi Europejskiej.

Źródło: Informacja własna/jastrzebskiwegiel.pl