Paweł Rusin nowym przyjmującym Cerradu Enei Czarnych Radom

Włodarze Cerradu Enei Czanych Radom nie próżnują po zakończeniu rozgrywek 2020/2021. Dziś poinformowali, że od przyszłego sezonu barw radomskiej drużyny będzie bronił Paweł Rusin. Przyjmujący do zespołu z Radomia przenosi się z LUK Politechniki Lublin.

Czas na nowe wyzwania

Paweł Rusin ostatnie dwa sezony spędził w barwach LUK Politechniki Lublin, zaś wcześniej, w sezonie 2018/2019, występował w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Już w pierwszym sezonie gry w barwach drużyny z Lublina przyjmujący wywalczył z nią brązowy medal, będąc jej ważnym ogniwem. W ostatniej edycji rozgrywek Tauron 1 Ligi ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony i wywalczył z nia złoty medal Tauron 1 Ligi, zaś jego wartość dla zespołu widoczna była zwłaszcza w decydującej części sezonu. Przyjmujący w minionych rozgrywkach pięciokrotnie odebrał statuetkę MVP, a ostatnią w pierwszym meczu finałowej rywalizacji. Występy 29-letniego siatkarza zostały docenione przez władze plusligowego Cerradu Enei Czarnych Radom i w sezonie 2021/2022 Paweł Ruisn zasili jego szeregi.

Poprzednie rozgrywki PlusLigi drużyna Cerradu Enei Czarnych Radom zakończyła na 12 miejscu. W klubie z Radomia po zakończeniu sezonu 2020/2021 zachodzą duże zmiany w kierunku budowy silnego zespołu, którego celem ma być poprawa wyniku i osiągnięcie jak najlepszych rezultatów w przyszłych rozgrywkach. Jednym z kroków ku realizacji tych założeń jest właśnie pozyskanie Pawła Rusina oraz Rafała Faryny. Nowym szkoleniowcem ekipy z Radomia będzie z kolei Jakub Bednaruk. Na kolejne rozgrywki w zespole zostają z kolei Mateusz Masłowski, Michał Kędzierski, Daniel Gąsior, Michał Ostrowski, Maciej Nowowsiak oraz Kuba Sadkowski. Jeszcze w trakcie sezonu z klubem pożegnał się Lucas Loh, a po zakończeniu rozgrywek Dawid Konarski oraz Brenden Sander.

Źródło: http://www.wksczarni.pl / opracowanie własne