Liga Narodów: Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych

W kolejnym spotkaniu Ligi Narodów biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Holandii. Po raz kolejny Polacy dobrze prezentowali się w każdym elementów harcerskiego rzemiosła odnosząc kolejne zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Narodów.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów (1:1), jednak szybko biało-czerwoni wyszli na prowadzenie (4:1). Pojedyncze akcje po holenderskiej stronie siatki nie wystarczyły na doberze dysponowanych Polaków, którzy pewnie wykorzystywali swoje akcje (10:5). Po raz kolejny z dobrej strony w polu zagrywki pokazał się Mateusz Bieniek (16:9). W końcówce Nimi Abdel-Aziz zameldował się na skrzydle (23:14), lecz kilka chwil później seta skończył Tomasz Fornal (25:14).

Lepiej drugą partię lepiej rozpoczęli Polacy (2:0), po raz kolejny ze skrzydła piłkę w boisku rywali umieścił Robbert Andringa (4:6). Kilka chwil później asa serwisowego posłał Maciej Muzaj (8:4), a na przestrzeni kolejnych fragmentów biało-czerwoni narzucili swój rytm gry co spowodowało, że o czas poprosił Roberto Piazza (11:6). Po powrocie na plac gry z prawego skrzydła atakował Aleksander Śliwka (14:8). Po raz kolejny przewaga Polaków okazała się dla Holendrów okazała się nie do odrobienia, a seta asem serwisowym zakończył Maciej Muzaj (25:17).

Po raz kolejny od dobrych akcji rozpoczęli podopieczni Vitala Heynena (3:0), a pierwszy atak rozpoczął Robbert Andringa (1:3). Po raz kolejny Polacy raz po raz punktowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła (16:6). W końcówce raz po raz atakował Maciej Muzaj (22:13), a seta, oraz cały mecz, zakończył błąd po stronie Holendrów (25:16).

Polska – Holandia 3:0 (25:14; 25:17; 25:16)

Źródło: Informacja właśna