Jan Król zawodnikiem Indykpolu AZS-u Olsztyn

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn poinformowali o dołączeniu do zespołu Jana Króla, który na Warmię i Mazury przenosi się z VERVY Warszawa. Atakujący z olsztyńskim klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Z Warszawy do Olsztyna

Jan Król jest wychowankiem Metra Warszawa, a pierwsze kroki w siatkarskich halach stawiał również jako zawodnik SMS-u PZPS Spała. Atakujący ma na swoim koncie występy w wielu klubach, zarówno plusligowych, jak i grających w niższych ligach, a także po za granicami kraju. Doświadczenie na siatkarskich parkietach Jan Król zdobywał jako zawodnik między innymi BBTS-u Bielsko-Biała, AZS-u Politechniki Warszawskiej, Fartu Kielce czy GKS-u Katowice, z którym wywalczył mistrzostwo I Ligi. W 2016 roku zawodnik zdecydował się na opuszczenie Polski i przeniósł się do ligi austriackiej, gdzie najpierw związał się z Hypo Tirol Innsbruck, a rok później z SK Posojilnica Aich/Dob. Austriacką przygodę Jan Król zakończył z dwoma mistrzostwami kraju oraz złotym i srebrnym medalem rozgrywek MEVZA. Sezon 2018/2019 spędził w rumuńskim CSA Steaua București, a po jego zakończeniu dołączył do zespołu Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Ostatnią edycję rozgrywek również spędził w drużynie z Warszawy, do której dołączył ponownie w obliczu kontuzji Jakuba Ziobrowskiego. Choć początkowo był drugim atakującym, to w najważniejszych spotkaniach właśnie pełnił rolę jednego z podstawowych zawodników drużyny ze stolicy. Teraz atakujący zdecydował się na kolejną zmianę klubu i w rozgrywkach 2021/2022 będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn. „Kiedyś miałem już kontakt z Prezesem Tomaszem Jankowskim, lecz wtedy nie doszliśmy do porozumienia. Teraz udało się i cieszę się, że w końcu jestem w Olsztynie. Jest to bardzo fajnie miasto, tutaj przyjechałem na swój pierwszy obóz siatkarski z UKS Metro Warszawa. Wracam więc do miejsca, w którym, w pewnym stopniu zaczęła się moja siatkarska przygoda” – mówi Jan Król i dodaje: „Chciałbym grać jak najwięcej, aby drużyna wygrywała kolejne spotkania. Mam nadzieję, że będziemy cieszyć naszą grą kibiców, którzy będą wracać do hal. Wierzę w sukces Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie!”

Przed sezonem 2021/2022 ekipa z Olsztyna przechodzi rewolucję kadrową. Do tej pory z klubem pożegnało się dziewięciu zawodników: Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Dmytro Teryomenko, Javier Concepcion, Remigiusz Kapica, Dawid Woch oraz Kamil Droszyński. Do zespołu z kolei dołączył irański przyjmujący Meisam Salehi, rozgrywający Jan Firlej, środkowy Taylor Averill oraz atakujący Jan Król. Na przedłużenie swoich umów zdecydowali się z kolei kapitan olsztyńskiego zespołu, Robbert Andringa oraz Mateusz Poręba. Warto również wspomnieć, że nowym szkoleniowcem drużyny będzie Włoch Marco Bonitta, ponieważ kontrakt z Danielem Castellanim został rozwiązany za porozumieniem stron.

Źródło: http://www.indykpolazs.pl / opracowanie własne