Szymon Bereza dołącza do LUK Politechniki Lublin

Szymon Bereza to kolejny siatkarz, który w sezonie 2021/2022 razem z ekipą LUK Politechniki Lublin będzie walczył o jak najwyższe cele w PlusLidze. Rozgrywający do zespołu z Lublina przenosi się z drużyny KPS-u Siedlce.

Nowe wyzwania

Szymon Bereza na swoim koncie ma występy w takich ekipach jak STS Olimpia Sulęcin, ZAKSA Strzelce Opolskie czy młodzieżowym zespole Jastrzębskiego Węgla, z którym w 2017 roku sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów. W minionym sezonie bronił barw ekipy KPS-u Siedlce, jednak nie osiągnął z nim spektakularnych wyników, a rozgrywki 2020/2021 siedlczanie zakończyli na siódmym miejscu. Teraz przed rozgrywającym kolejne wyzwanie, czyli gra w debiutanckim sezonie PlusLigi w barwach LUK Politechniki Lublin.

Doceniona postawa

W minionych rozgrywkach Szymon Bereza zaprezentował się z dobrej strony, zwracając uwagę włodarzy LUK Politechniki Lublin, którzy cały czas budują zespół przed debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Postać rozgrywającego pamiętają zaś jeszcze z czasów jego gry w zespołach ZAKSY Strzelce Opolskie i KPS-u Siedlce. „To ambitny i odważny zawodnik, nie tylko na parkiecie. Decydując się na współpracę z nami, rzuca wyzwanie Grzegorzowi Pająkowi i nie na pewno nie jest bez argumentów! Taka rywalizacja o miejsce na parkiecie na pewno rozwinie Szymona, przed którym świetlana przyszłość w elicie, a nam zapewni najwyższy poziom rozegrania” – mówił prezes lubelskiego zespołu, Krzysztof Skubiszewski.

Szymon Bereza stale chce doskonalić swoje umiejętności. Po dołączeniu do zespołu z Lublina nie krył zatem swojej radości związanej z możliwością zdobywania kolejnych doświadczeń: „Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że będę mógł doskonalić swoje umiejętności siatkarskie i reprezentować Lublin w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi. Klub z Lubelszczyzny to świetne miejsce do realizowania postawionych sobie celów ze względu na świetną organizację i przyjazną atmosferę” – mówił, wyrażając jednocześnie nadzieję na powrót kibiców do hal

Rozgrywający jest drugim siatkarzem pozyskanym przez władze LUK Politechniki Lublin. W poniedziałek klub informował o podpisaniu umowy z Szymonem Gregorowiczem, zaś wcześniej swoje kontrakty przedłużyło sześciu graczy: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać, Jakub Wachnik i Jakub Peszko. Po sezonie 2020/2021 z klubu odeszło zaś ośmiu siatkarzy: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss i David Mehić.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne