Koniec wypożyczenia Dominika Depowskiego

W trakcie sezonu 2020/2021 Dominik Depowski zasilił szeregi Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na zasadach wypożyczenia z Aluron CMC Warty Zawiercie. W kędzierzyńskich barwach przyjmujący sięgnął po złoty medal Ligi Mistrzów, a w rozgrywkach 2021/2022 ponownie zasili szeregi zawierciańskiego zespołu.

Wykorzystać zdobyte doświadczenie

Dominik Depowski to wychowanek rzeszowskiego AKS-u, z którym przed laty sięgał po medale Mistrzostw Polski Kadetów oraz Juniorów, a także wicemistrzostwo Młodej Ligi. Na seniorskich parkietach przyjmujący zadebiutował w sezonie 2014/2015 jako zawodnik Politechniki Warszawskiej, jednak w poszukiwaniu regularnej gry Dominik Depowski przeniósł się do AZS-u AGH Kraków. Ostatecznie w 2016 roku siatkarz wrócił do PlusLigi zasilając szeregi Asseco Resovii Rzeszów. Na przestrzeni ostatnich lat Dominik Depowski zbierał doświadczenie reprezentując również barwy Espadonu Szczecin, GKS-u Katowice oraz Jastrzębskiego Węgla. W poszukiwaniu regularnej gry, przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021, zawodnik przeniósł się do Aluron CMC Warty Zawiercie, lecz ostatecznie rozgrywki zakończył w szeregach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie dołączył w obliczu problemów kadrowych. Dominik Depowski, choć rzadko pojawiał się na boisku, zebrał niezwykle cenne doświadczenie trenując z czołowymi zawodnikami, a zgodnie z zapowiedziami w sezonie 2021/2022 przyjmujący wróci na Jurę Krakowsko-Częstochowską. „Tak jak było to wcześniej wspominane, gdy odchodziłem do Kędzierzyna, mam ważny kontrakt i wracam do Zawiercia. Wracam szczęśliwy, mega zadowolony. Mega dumny, że mogłem być w takim miejscu i drużynie akurat w takim czasie. Naprawdę z drużyną z Kędzierzyna zrobiliśmy coś niesamowitego i te wspomnienia zostaną na pewno do końca życia. Wracam do Zawiercia, nowy zespół, praktycznie te same cele, chociaż pewnie w tym roku będą jeszcze wyższe. Liczę, że wspólnie z kibicami osiągniemy to, co założyliśmy sobie przed sezonem” – mówi Dominik Depowski.

O miejsce w wyjściowym składzie Dominik Depowski rywalizować będzie między innymi z Ursem Kovaceviciem oraz Facundo Conte, co powoduje że młodego zawodnika czeka sporo pracy na treningach. ” Dominik jest bardzo utalentowanym i jakościowym zawodnikiem. Jest bardzo dobry we wszystkich siatkarskich elementach, ale nie wystarczająco, aby przeceniać jego jakość. Kiedy będzie ciężko trenować, będzie w stanie grać na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim musi pomóc sobie i swoim kolegom i dawać więcej swoim spokojem i pozytywną energią” – mówi Igor Kolaković. Jurajscy Rycerze nie kryją swoich ambicji w walce o ligowe cele, a pomóc w tym ma przebudowany skład. Kontrakt z klubem przedłużył Michał Żurek, a w ostatnich dniach do zespołu dołączył również Michał Szalacha.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne