Rafał Faryna po latach wraca do Radomia

Dziś włodarze Cerradu Enei Czarnych Radom poinformowali, że do drużyny trenera Jakuba Bednaruka dołączy Rałaf Faryna. Atakujący jest wychowankiem radomskiego klubu i po siedmiu latach wraca na Mazowsze, a nowa umowa zawodnika obowiązywać będzie w sezonie 2021/2022.

Powrót do Radomia

Rafał Faryna pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w 2009 roku, kiedy to dołączył do
radomskiego zespołu, który walczył na parkietach Młodej Ligi, zdobywając wicemistrzostwo Polski Juniorów. W 2012 roku włodarze Cerradu Enei Czarnych Radom postanowili włączyć atakującego do seniorskiej drużyny i to właśnie z Rafałem Faryną w składzie radomianie wywalczyli mistrzostwo I Ligi oraz awansowali do siatkarskiej ekstraklasy. W poszukiwaniu regularnych szans na grę młody atakujący zdecydował się na zmianę klubu i w kolejnych latach powrócił na pierwszoligowe parkiety, gdzie reprezentował barwy Campera Wyszków (2014/2015), Pekpol Ostrołęki (2015/2016) oraz SKS Hajnówki, skąd w 2017 roku trafił do plusligowego MKS-u Będzin. W barwach będzińskiego zespołu Rafał Faryna początkowo pełnił funkcję zmiennika, jednak z czasem wywalczył miejsce w podstawowym składzie. W sezonie 2020/2021 wystąpił we wszystkich dwudziestu sześciu meczach i dołożył do dorobku drużyny czterysta trzydzieści siedem punktów.
Ostatecznie jednak będzinianie musieli pogodzić się ze spadkiem z PlusLigi do TAURON 1. Ligi, ale
Rafał Faryna pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, a związał się kontraktem z
drużyną Cerradu Enei Czarnych Radom. „Czuję ogromną radość wracając do swojego rodzinnego miasta, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z siatkówką. W nadchodzącym sezonie będę miał dodatkową motywację grając przed tak wspaniałymi kibicami. Będę robić wszystko, aby ich nie zawieść i żeby klub grał o najwyższe miejsca” – zaznacza nowy atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom.

Cerrad Enea Czarni Radom nie mogą zaliczyć sezonu 2020/2021 do udanych, bowiem ostatecznie drużyna
została sklasyfikowana na dwunastej lokacie. Po zakończeniu rozgrywek z zespołem pożegnało się
wielu zawodników, a w ich miejsce włodarze pozyskują nowych, którzy mają zagwarantować walkę o
poprawę ostatniego rezultatu. Do ważnej zmiany doszło także na stanowisku pierwszego trenera,
a stery zespołu przejął trener Jakub Bednaruk.

Źródło: http://www.wksczarni.pl / opracowanie własne