Kolejny rok Kamila Maruszczyka w Cuprum Lubin

Plusligowa karuzela transferowa na dobre nabrała tempa, a włodarze Cuprum Lubin poinformowali o przedłużeniu kontraktu przez Kamila Maruszczyka. Przyjmujący przeniósł się do Lubina przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 z pierwszoligowej Gwardii Wrocław i ostatecznie zdecydował się pozostać w Curpum Lubin również na rozgrywki 2021/2022.

Przyjmujący w seniorskiej siatkówce zadebiutował jako zawodnik Norwida Częstochowa, skąd w 2013 roku przeniósł się do Krakowa. Kamil Maruszczyk, oprócz medali w rozgrywkach młodzieżowcy, ma w swoim dorobku również dwa złote medale Akademickich Mistrzostw Polski. Ostatecznie przed sezonem 2017/2018 siatkarz powrócił do Częstochowy, lecz po roku zdecydował się na zmianę klubu i zasilił szeregi eWinner Gwardii Wrocław. Dobra postawa przyjmującego na pierwszoligowych parkietach została dostrzeżona przez włodarzy Cuprum Lubin i w sezonie 2019/2020 Kamil Maruszczyk zadebiutował w PlusLidze. Na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów zawodnik rozwijał swoje umiejętności stając się ważnym ogniwem lubinian, nawet na krótkich zmianach zadaniowych. W minionych rozgrywkach Kamil Maruszczyk zmagał się z kontuzją, jednak wystąpił w dwudziestu dwóch spotkaniach i dołożył do dorobku drużyny ponad sto punktów. Ostatecznie przyjmujący zdecydował się pozostać w Lubinie i przedłużyć kontrakt z miejscowym klubem. „Dobrze czuję się w Lubinie. Uważam, że są tu doskonałe warunki dla siatkówki w wydaniu plusligowym. Dysponujemy piękną i funkcjonalną halą. Jak pokazał zeszły sezon, Cuprum Lubin to grupa niezwykle ambitnych osób. Jestem przekonany, że w nadchodzącym sezonie waleczność i pracowitość będzie naszym znakiem firmowym” – tłumaczy Kamil Maruszczyk.

Budowę składu, który będzie walczył na plusligowych parkietach włodarze Cuprum Lubin rozpoczęli od podpisania kontraktu z Pawłem Ruskiem, który został trenerem zespołu. Swój kontrakt przedłużył również Wojciech Ferens, a na Dolny Śląsk przenosi się Przemysław Stępień. W ostatnich dniach klub poinformował też, że wypożyczeni do innych drużyn zostają Adam Lorenc oraz Mariusz Magnuszewski.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne