Jakub Peszko zostaje w Lublinie!

Kolejny siatkarz przedłużył kontrakt z LUK Politechniką Lublin. W sezonie 2021/2022 barw lubelskiego zespołu w dalszym ciągu będzie bronił Jakub Peszko, który w minionych rozgrywkach z uwagi na kontuzję nie mógł zaprezentować pełni swoich możliwości.

Ponownie w PlusLidze

Jakub Peszko na swoim koncie ma występy zarówno w klubach z najwyższej klasy rozgrywkowej, jak i tych pierwszoligowych. Występował m. in. w Asseco Resovii Rzeszów, z którą w 2012 roku sięgnął po mistrzostwo Polski. Następnie był graczem m.in. pierwszoligowego wówczas Ślepska Malow Suwałki czy MKS-u Będzin. Do zespołu z Lublina przeniósł się z BKS-u Visły Bydgoszcz przed sezonem 2020/2021 i był jednym z graczy, którzy mieli za zadanie pomóc lubelskiej drużynie w awansie do PlusLigi.

Zaufanie podstawą współpracy

Minione rozgrywki nie były jednak dla siatkarza udane, bowiem już w ich początkach doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na resztę sezonu. Włodarze LUK Politechniki Lublin postanowili jednak przedłużyć umowę z przyjmującym. „Kuba już w okresie przygotowawczym do poprzedniego sezonu potwierdzał potencjał, który skłonił nas do zaproponowania mu współpracy. Jego kontuzja była dla nas ciosem, który wymusił nadzwyczajne działania. W tym doskonałym sportowo sezonie niewątpliwie zabrakło nam tylko satysfakcji z podziwiania Kuby na parkiecie. Cieszę się, że mógł wracać do zdrowia w spokoju. Wierzę, że walka z kontuzją uczyniła go silniejszym” – mówił wiceprezes LUK Politechniki Lublin, Maciej Krzaczek.

Motywacja

Sam przyjmujący nie ukrywał swojej radości z takiego biegu wydarzeń, bowiem minione miesiące nie pozwoliły mu zaprezentować swojej gry i pomagać zespołowi na parkiecie. „Wszystko zniweczyła kontuzja, która pokrzyżowała plany nie tylko moje, ale też Klubu. Teraz stoję przed kolejną szansą zaprezentowania swoich umiejętności, dlatego cieszę się, że zostaję w LUK Politechnice Lublin i już nie mogę doczekać się pierwszego treningu. Z tego miejsca dziękuję także wszystkim, którzy trzymali kciuki za mój powrót. Obiecuję, że postaram odwdzięczyć się jak najlepszą grą ze swojej strony” – zadeklarował.

Jakub Peszko to szósty siatkarz, który dotychczas przedłużył kontrakt z LUK Politechniką Lublin. Wcześniej na taki krok zdecydowali się: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać i Jakub Wachnik. W poniedziałek klub poinformował także o pozyskaniu nowego siatkarza na pozycję libero, Szymona Gregorowicza, o czym pisaliśmy TUTAJ. Z zespołem zaś dotychczas rozstali się: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss i David Mehić.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne