Szymon Gregorowicz nowym libero LUK Politechniki Lublin

Włodarze LUK Politechniki Lublin poinformowali o zakontraktowaniu nowego siatkarza. W sezonie 2021/2022 barw lubelskiej drużyny będzie bronił Szymon Gregorowicz, który do Lublina przenosi się z MKS-u Będzin.

Nadal w PlusLidze

Szymon Gregorowicz na swoim koncie ma występy w takich zespołach jak grające w Młodej Lidze AZS Politechnika Warszawska oraz MKS Będzin. Bronił również barw takich zespołów jak MOS Wola Warszawa czy KS Metro Warszawa. W sezonie 2017/2018 dołączył do występującego w rozgrywkach PlusLigi MKS-u Będzin, jednak z nim nie zanotował satysfakcjonujących rezultatów. Po dwóch latach postanowił zmienić barwy klubowe i dołączył do ekipy GKS-u Katowice, zaś po roku wrócił do klubu z Będzina. Będzinianie minionych rozgrywek nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż nie zdołali utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Szymon Gregorowicz nie opuszcza jednak plusligowych parkietów, a w sezonie 2021/2022 będzie walczył o jak najwyższe cele z drużyną LUK Politechniki Lublin.

Budowa składu trwa

Nowy libero lubelskiego zespołu na przestrzeni minionego sezonu PlusLigi zanotował grę w przyjęciu na poziomie blisko 52%, a to dało mu 20 lokatę w rankingu najlepiej przyjmujących. Jego postawa została dostrzeżona przez włodarzy klubu z Lublina, którzy cały czas pracują nad budową optymalnego składu na debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. „W naszym pojmowaniu nowoczesnej siatkówki libero to zawodnik, którego cechują nie tylko nieskazitelne umiejętności techniczne, ale także umiejętność czytania gry. Wierzymy, że libero powinien umieć myśleć trochę jak atakujący, by móc przewidzieć jego zachowania. Szymon to zawodnik, który w tę filozofię się wpisuje, dlatego cieszymy się, że do nas dołącza” – mówił prezes LUK Politechniki Lublin, Krzysztof Skubiszewski.

Zespół z Lubelszczyzny kroczy po osiąganie kolejnych celów, a wizja tworzenia tzw. historii jest ważnym czynnikiem dla wielu graczy, podobnie było w przypadku Szymona Gregorowicza: „Zdecydowałem się na grę w Lublinie z kilku powodów. Jednym z najważniejszych była wizja klubu, dla którego nie liczy się sam byt w PlusLidze, a chęć sprawienia w niej niespodzianki. Choć Klub istnieje raptem kilka lat, jego rozwój jest imponujący. Słynie on z fantastycznych kibiców, świetnej organizacji i marketingu. Wizja przedstawiona przez trenera od razu przypadła mi do gustu. Dodatkowo Lublin jako miasto należy do jednego z piękniejszych w Polsce” – mówił, podkreślając przy tym, że z niecierpliwością czeka na pierwsze spotkanie w barwach nowego klubu.

Szymon Gregorowicz jest pierwszym nowym graczem pozyskanym przez ekipę z Lublina przed sezonem 2021/2022. Wcześniej włodarze klubu poinformowali o przedłużaniu kontraktóów z graczami, którzy byli ważnymi ogniwami zespołu w minionych rozgrywkach. Dotychczas swoje kontrakty przedłużyli: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać i Jakub Wachnik. Z zespołem zaś pożegnało się ośmiu siatkarzy: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss i David Mehić.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne