Michał Szalacha wzmocnieniem Aluron CMC Warty Zawiercie

Budowa składu zawierciańskiej drużyny zmierza ku końcowi, a kolejnym zawodnikiem, który zasili szeregi Jurajskich Rycerzy jest Michał Szalacha. Środkowy do serca Jury Krakowsko-Częstochowskiej przenosi się z Jastrzębskiego Węgla, gdzie kilka tygodni temu wywalczył mistrzostwo Polski.

W poszukiwaniu regularnej gry

Michał Szalacha to wychowanek Asseco Resovii Rzeszów w barwach której wywalczył wicemistrzostwo Polski oraz brązowy medal rozgrywek juniorskich. Środkowy sięgał także po medale Młodej Ligi, by ostatecznie w 2014 roku przenieść się do AGH-u Kraków. Na plusligowych parkietach młody siatkarz zadebiutował jako zawodnik AZS-u Częstochowa, gdzie grał w latach 2015-2017. Częstochowski klub jednak pożegnał się z siatkarską ekstraklasą, jednak Michał Szalacha przeniósł się do Bydgoszczy, skąd w 2019 roku trafił, najpierw na zasadzie transferu medycznego, do Jastrzębskiego Węgla. Dobra postawa środkowego skutkowała przedłużeniem kontraktu i ostatecznie, wraz z drużyną, Michał Szalacha wywalczył złoty oraz brązowy medal Mistrzostw Polski. Jednak w poszukiwaniu regularnej gry, w sezonie 2020/2021 wystąpił w piętnastu meczach i były to krótkie zmiany zadaniowe, siatkarz zdecydował się na zmianę klubu. W nadchodzących rozgrywkach Michał Szalacha zasili szeregi Jurajskich Rycerzy, z którymi łączony był już kilkukrotnie. „Zawiercie chodziło za mną już od kilku lat. Jeszcze gdy grałem w pierwszej lidze w AZS AGH Kraków, to dostałem wtedy ofertę z klubu grającego wówczas również w pierwszej lidze. Nie zdecydowałem się wtedy. I tak co kilka lat powracała ta oferta i w końcu wybrałem to miasto. To była najlepsza oferta pod względem sportowym, a dla mnie ważne jest ważne, aby grać i rozwijać się dalej” – mówi Michał Szalacha, który miał również szansę na debiut w reprezentacji Polski podczas Ligi Narodów oraz Pucharu Świata, które zostały rozegrane w 2019 roku.

Michał Szalacha to kolejne wzmocnienie zawierciańskiego zespołu, który nie kryje swoich ambicji w walce o najwyższe ligowe cele. „Nie wiem zbyt wiele o Michale z wyjątkiem takich oczywistości, jak to, że ma wielki potencjał, który będzie w stanie pokazać w Zawierciu. Miałem okazję analizować go w meczach, które graliśmy w tym sezonie i nawet jednym meczu przeciwko nam. Fizycznie jest bardzo dominujący z bardzo dobrym atakiem oraz potencjałem w bloku i zagrywce. Kiedy spędzi więcej czasu na boisku, będzie zbierać doświadczenie i pozytywną energię” – mówi o nowym zawodniku Igor Kolaković. Z drużyną pożegnali się między innymi Grzegorz Bociek oraz Krzysztof Andrzejewki, którzy z Aluron CMC Wartą Zawiercie byli związani od 2017 roku, a szeregi Jurajskich Rycerzy zasilili już Uroš Kovačević oraz Facundo Conte.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne