Przemysław Stępień nowym rozgrywającym Cuprum Lubin

Po przedłużeniu kontraktu z Wojciechem Ferensem włodarze Cuprum Lubin poinformowali, że na Dolny Śląsk przeniesie się Przemysław Stępień. Rozgrywający ostatni rok spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, a w Lubinie ma zastąpić Miguela Tavaresa. Nowa umowa Przemysława Stępnia została podpisana do końca sezonu 2021/2022.

Grać regularnie

Przemysław Stępień to wychowanek Zryw Volley Iława oraz ówczesnego Lotosu Trefla Gdańsk, gdzie w przeniósł się w 2010 roku i stanowił o sile zespołu walczącego na parkietach Młodej Ligi. W siatkarskiej ekstraklasie rozgrywający zadebiutował w sezonie 2012/2013 pozostając w Gdańsku, gdzie łącznie spędził siedem lat. Przemysław Stępień, wraz z Gdańskimi Lwami, sięgnął po Superpuchar oraz Puchar Polski, a także wicemistrzostwo kraju. Jednak w poszukiwaniu regularnej gry siatkarz przeniósł się do Kielc, a w latach 2018-2020 zasilał szeregi Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdobywając z nią mistrzostwo Polski, a także Puchar i Superpuchar kraju. Ostatni rok Przemysław Stępień spędził na Warmii i Mazurach, gdzie w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn rozegrał dwadzieścia osiem meczów. Zwłaszcza w drugiej części sezonu rozgrywający stał się podstawowym wyborem Daniela Castellaniego co dodało mu pewności siebie. „Możliwość regularnego przebywania na boisku i występowania w każdym meczu od początku buduje pewność siebie. Nie inaczej było w moim przypadku. Gra w podstawowym składzie i dużo czasu na parkiecie daje swobodę i obycie boiskowe, co przekłada się na większą pewność siebie” – mówi Przemysław Stępień, który w rozgrywkach 2021/2022 siatkarz zasili szeregi Cuprum Lubin. „Zaletą Przemka jest to, że prezentuje on równą i wysoką formę w przeciągu całego sezonu. Jest to pracuś, który zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro drużyny. Co ważne, ten rozgrywający od kilku lat pokazuje, że warto na niego stawiać. Jestem pewny, że będzie mocnym punktem naszej drużyny w nadchodzącym sezonie PlusLigi” – ocenił nowego zawodnika szkoleniowiec zespołu, Paweł Rusek.

Przemysław Stępień to pierwszy nowy zawodnik w szeregach Cuprum Lubin, wcześniej swój kontrakt, o trzy sezony, przedłużył Wojciech Ferens. Wszystkie ruchy kadrowe mają pozwolić drużynie walczyć o wyższą lokatę niż ta zajęta po sezonie 2020/2021.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne