Przedolimpijski sprawdzian z kibicami na trybunach!

Już za kilka tygodni w krakowskiej TAURON Arenie rozegrana zostanie XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, która do biało-czerwonych będzie ostatnim sprawdzianem przed wylotem do Tokio. Polacy zmierzą się kolejno z reprezentacjami Norwegii, Tunezji oraz Egiptu, a na trybunach zasiądą kibice!

XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zostanie rozegrana w dniach 9-11 lipca, a po raz kolejny zmagania turnieju gościć będzie Kraków. Jak poinformowali organizatorzy w tegorocznej odsłonie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera udział wezmą reprezentacje Polski, Norwegii, Egiptu oraz Tunezji. Dla Polaków oraz Tunezyjczyków turniej będzie szansą na sprawdzenie formy przed rozpoczęciem zmagań w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie biało-czerwoni zagrają w grupie A, a aktualny mistrz Afryki powalczy w grupie B. „Dla naszej reprezentacji będzie to ostatni oficjalny sprawdzian dyspozycji przed igrzyskami olimpijskimi. To w Krakowie najprawdopodobniej ukształtuje się olimpijski skład. Dlatego tegoroczny memoriał jest bardzo ważny dla Polskiej Siatkówki” – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk, który nie kryje również radości z faktu, że na trybunach krakowskiej TAURON Areny będą mogli zasiąść kibice: „Bardzo się cieszę, że wraca siatkówka niemal „bez ograniczeń”. To bardzo ważne, że widowiska sportowe wreszcie mogą się odbywać z udziałem publiczności, tak cudownych siatkarskich fanów. Tęskniliśmy za sobą z wzajemnością. Cieszę się, że ten powrót do normalności ma miejsce w zawsze serdecznym dla nas Krakowie

Kraków na dobre zagościł na siatkarskiej mapie Polski, biorąc udział w organizacji wielu turniejów jak Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, Mistrzostw Świata w 2014 roku czy Mistrzostw Europy, które zostały zaplanowane na wrzesień. Sam Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie zagości po raz szóste, jednak o ostatecznej ilości kibiców, którzy będą mogli obejrzeć turniejowe zmagania zdecydują przepisy państwowe, jednak organizatorzy nie tracą optymizmu. „Do TAURON Areny będzie mogło wejść tylu kibiców, na ile pozwolą nam ogólnokrajowe regulacje, w tym momencie liczymy że będzie to minimum połowa miejsc w tej nowoczesnej hali. Zapewnimy pełne bezpieczeństwo a jednocześnie damy naszym fanom okazję do zobaczenia na żywo biało-czerwonych i wsparcia ich tuż przed turniejem marzeń na igrzyskach” – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Terminarz XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

Piątek 9.07.2021
godz. 15.00* Tunezja – Egipt
godz. 18.00 Polska – Norwegia

Sobota 10.07.2021
godz. 15.00 Norwegia – Egipt
godz. 18.00 Polska – Tunezja

Niedziela 11.07.2021
godz. 13.00 Tunezja – Norwegia
godz. 16.00 Polska – Egipt

* godziny początku meczów mogą jeszcze ulec zmianie ze względu na transmisję telewizyjną

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne