Jakub Wachnik nadal w zespole LUK Politechniki Lublin

Jakub Wachnik w dalszym ciągu będzie walczył o jak najwyższe cele w barwach LUK Politechniki Lublin. Włodarze klubu oficjalnie poinformowali o przedłużeniu umowy z przyjmującym, który do Lublina przeniósł się z Cambrai VB.

Złoty” powrót

Jakub Wachnik szeregi LUK Politechniki Lublin zasilił przed sezonem 2020/2021, przenosząc się po roku spędzonym we francuskim Cambrai VB. Wcześniej występował w takich zespołach jak Cuprum Lubin, ówczesny Effector Kielce, belgijski Top Volley Precura Antwerpia czy Czarni Radom, z którym wywalczył dwa medale rozgrywek 1 Ligi: srebrny i złoty. W swoim dorobku ma także srebrny medal wywalczony z zespołem z Libanu. W minionych rozgrywkach ligowych dołożył do niego złoty medal Tauron 1 Ligi, dający przepustkę do gry w PlusLidze.

Przygoda na Lubelszczyźnie trwa

Jakub Wachnik w minionym sezonie zaprezentował się z dobrej strony, spełniając oczekiwania włodarzy klubu, którzy postanowili kontynuować z nim współpracę. „Jakub z łatwością wymyka się próbom kategoryzacji: Jego zasięg, siła i wzrost pozwalają mu bez obaw mierzyć się z każdym blokiem. Jednak imponuje też techniką. Żonglując swoimi atrybutami, wprawia rywali w zakłopotanie. Wiemy, jak wiele może nam dać w PlusLidze, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy na niego liczyć” – mówił wiceprezes LUK Politechniki Lublin, Maciej Krzaczek, zwracając jednocześnie uwagę na pozytywną osobowość siatkarza. Swojej radości z faktu kontynuowania przygody w Lublinie nie ukrywał również sam zawodnik, zwracając też uwagę na osiągnięty historyczny sukces: „To bardzo ładne miasto, w którym dobrze się czuję, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z tego, że będę tutaj dalej grał. Jedyne czego mogę sobie tylko i kolegom z zespołu życzyć, to tego, abyśmy mogli radować kibiców swoimi występami”.

Władze zespołu z Lublina w ostatnich dniach coraz prężniej działają w kierunku budowy zespołu na kolejne rozgrywki. Póki co, skupili się na przedłużaniu umów z siatkarzami, którzy w minionym sezonie byli ważną częścią drużyny. Oprócz Jakuba Wachnika swoje kontrakty z LUK Politechniką Lublin przedłużyli Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer i Szymon Romać. Z klubem zaś pożegnało się dotychczas ośmiu siatkarzy: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss i David Mehić.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne