Paweł Halaba wzmacnia Ślepsk Malow Suwałki

Jak poinformowali włodarze Ślepska Malow Suwałki szeregi drużyny w sezonie 2021/2022 wzmocni Paweł Halaba. Przyjmujący na Podlasie przenosi się z Aluron CMC Warty Zawiercie, gdzie występował w ostatnich rozgrywkach. Zawodnik trafił do klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Paweł Halaba to wychowanek UKS Małachowianki, który przez lata rozwijał się reprezentując barwy Metra Warszawa oraz ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej. W 2014 roku przyjmujący związał się kontraktem z Asseco Resovią, ale ostatecznie w samym Rzeszowie nie zagrał, ponieważ szybko został wypożyczony najpierw do AGH Kraków, a później do AZS-u Politechniki Warszawskiej. W 2017 roku Paweł Halaba zdecydował się spróbować swoich sił poza granicami Polski i najpierw związał się rocznym kontraktem z VK Czeskie Budziejowice, a sezon 2018/2019 spędził w niemiecko-austriackim Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, z którym wywalczył brązowy medal Bundesligii. Dobrą postawę zawodnika dostrzegli włodarze Trefla Gdańsk i sezon 2019/2020 Paweł Halaba rozpoczynał jako Gdański Lew. W szeregach drużyny Michała Winiarskiego przyjmujący szybko stał się podstawowym ogniwem, ale po sezonie siatkarz zdecydował się na zmianę. Paweł Halaba wzmocnił drużynę z Zawiercia, ale wbrew oczekiwaniom sezon zaczął na ławce rezerwowych, taki bieg wydarzeń spowodowała kontuzja i dopiero z czasem wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie. Chęć spędzenia większej ilości czasu na plusligowych parkietach spowodowała, że Paweł Halaba na zasadzie rocznego wypożyczenia będzie występował w zespole z Suwałk.

Celem dla suwałczan w najbliższym sezonie będzie włączenie się do walki o miejsce w play-off, do którego w rozgrywkach 2020/2021 trochę zabrakło. Po niezwykle trudnym sezonie podopieczni Andrzeja Kowala zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu. Ślepsk Malow Suwałki jeszcze w trakcie sezonu poczynił ważny krok jakim było przedłużenie kontraktu z Andrzejem Kowalem, który wraz z zespołem zajął siódme miejsce, co jak do tej pory jest największym osiągnięciem klubu w PlusLidze. Po zakończeniu rozgrywek w zespole doszło do kilku znaczących zmian kadrowych. Z zespołem do tej pory pożegnało się ośmiu zawodników: Kacper Gonciarz, Mateusz Sacharewicz, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda, Jakub Rohnka, Tomas Rouuseaux, Patryk Szwaradzki oraz Marcin Waliński. Natomiast na przedłużenie swoich kontraktów zdecydowali się Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Paweł Filipowicz, Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński oraz Mateusz Czunkiewicz. Ponadto klub informował również o tym, że amerykański rozgrywający Joshua Tuaniga wypełni podpisany rok temu dwuletni kontrakt. Paweł Halaba to kolejny zawodnik, który dołączy do zespołu z Suwałk, ponieważ wcześniej klub poinformował o zakontraktowaniu Adriana Buchowskiego, Łukasza Makowskiego oraz Przemysława Smolińskiego.

Źródło: slepsksuwalki.pl/informacja własna