Liga Narodów: Polacy bez problemów pokonują reprezentacje Australii

Kolejną serię spotkań Ligi Narodów podopieczni Vitala Heynena rozpoczęli od starcia z Australią. Spotkanie od pierwszych piłek pozostawało pod kontrolą biało-czerwonych, którzy dobrze zagrali w elemencie bloku oraz zagrywki, dopisując komplet punktów do turniejowej tabeli.

Spotkanie zespoły otworzyły od wymiany ciosów z obu stron siatki (2:2), lecz kilka chwil później zatrzymany został Beau Graham (4:2). Jedną z przedłużonych akcji zakończył Kamil Semeniuk (7:4). Biało – czerwoni utrzymywali zaliczkę, a pojedynczym blokiem popisał się Fabian Drzyzga (9:5). Sytuacyjną piłkę skończył Beau Graham (6:10), ale Polacy nie zwalniali tempa i utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie (13:7). Ze środka siatki piłkę w boisku rywali umieścił Nehemiach Mote (9:14), a kilka chwil później zatrzymany został Łukasz Kaczmarek (11:15). Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły po ataku Tomasza Fornala (16:12), a po powrocie na plac gry przyjmujący punktował z pola zagrywki (20:12). W końcówce Australijczycy popełniali liczne błędy własne, co spowodowało że Polacy odnieśli wysokie zwycięstwo (25:16).

Drugą partię od mocnego ataku rozpoczął Kamil Semeniuk (1:0), a za pola zagrywki punktował Fabian Drzyzga (3:0). Serię Polaków przerwał Luke Smith (1:4), jednak przewaga biało – czerwonych utrzymywała się dzięki dobrej grze w kontrataku (7:2). Podopieczni Vitala Heynena dokładali kolejne punkty w elemencie bloku (10:2), lecz po ciasnym skosie atakował Ethan Garrett (4:13). Kolejne asy serwisowe posyłał Tomasz Fornal (16:4). Ze środka siatki punktował Piotr Nowakowski (18:5), a w końcówce biało – czerwoni nie tracili koncentracji i punktowali w każdym elemencie (21:6). Australijczycy, pomimo prób, nie byli w stanie zatrzymać Polaków i ostatecznie set zakończył się zwycięstwem naszej reprezentacji z przewagą piętnastu punktów (25:10).

Trzeciego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli zawodnicy z Australii (2:0), a z szóstej strefy punktował Luke Smith (3:1). Mocnym atakiem popisał się Kamil Semeniuk (3:4), lecz ze środka siatki atakował Trent O’dea (6:4). Podopieczni Vitala Heynena szybko doprowadzili do remisu (7:7), a kilka chwil później punktował Fabian Drzyzga (10:7). O czas poprosił szkoleniowiec Australijczyków, jednak po powrocie na plac gry jego zawodnicy ponownie zaczęli popełniać błędy własne, a w kontrataku zameldował się Łukasz Kaczmarek (14:8). Przewaga Polaków rosła dzięki dobrej grze w bloku i w ataku (18:8). W końcówce kolejne asy posyłał Łukasz Kaczmarek (22:10), a po raz kolejny wyższość polskiego bloku musiał uznać Luke Smith (23:10). Kilka chwil później biało – czerwoni zakończyli mecz na swoją korzyść (25:12).

Australia – Polska 0:3 (16:25; 10:25; 12:25)

Australia: Beau Graham, Arshdeep Dosanjh, Luke Smith, Nehemiach Mote, James Weir, Ethan Garrett oraz Luke Perry (libero) oraz Trent O’dea

Polska: Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek, Fabian Drzyzga, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Kochanowski