Kolejny rok Michała Żurka w Aluron CMC Warcie Zawiercie

Włodarze Aluron CMC Warty Zawiercie poinformowali, że Michał Żurek w dalszym ciągu występował będzie w zespole. Libero na Jurę Krakowsko-Częstochowską przeniósł się przed rokiem z Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Michał Żurek, oprócz gry w rodzinnym mieście, pierwsze doświadczenia zbierał reprezentując barwy klubów z Świnoujściu oraz MOS Wola Warszawa. Ostatecznie w 2009 roku dołączył do Trefla Gdańsk, wraz z którym wywalczył awans do PlusLigi. Sezon 2011/2012 Michał Żurek rozpoczynał jako zawodnik Effectora Kielce, by po jego zakończeniu po raz pierwszy przenieść się do Indykpolu AZS-u Olsztyn. To właśnie na Warmii i Mazurach siatkarz spędził najwięcej czasu, bo łącznie były to aż sześć sezonów – najpierw w latach 2012-2014 oraz 2016-2020. W międzyczasie Michał Żurek sięgał po swoje największe, jak do tej pory, sukcesy klubowe takie jak Mistrzostwo Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów wywalczony wraz z Asseco Resovią Rzeszów. Ostatecznie przed rokiem Michał Żurek zasilił szeregi Aluron CMC Warty Zawiercie i ponownie szybko stał się jednym z podstawowych zawodników, wnosząc do zespołu również wartość emocjonalną. „Michał to pod względem wolicjonalnym motor napędowy drużyny. To typ gracza, który wymaga wiele od kolegów, ale najwięcej od samego siebie. Dlatego jego wartość dla zespołu wykracza poza kwestie czysto sportowe. Możemy być pewni, że od pierwszego dnia przygotowań do kolejnego sezonu będzie dawał z siebie maksa i zarażał swoją ambicją wszystkich wokół” – mówi Kryspin Baran.

Wcześniej włodarze Jurajskich Rycerzy informowali o dołączeniu do zespołu Facundo Conte oraz Uroš Kovačević, natomiast z Zawierciem pożegnali się między innymi Grzegorz Bociek oraz Krzysztof Andrzejewski, którzy z zespołem związani byli od awansu do PlusLigi. Jednak wszystkie zmiany mają pomóc w rozwoju klubu i sięganiu po kolejne trofea.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne