Czeski atakujący wraca do PlusLigi

Karuzela transferowa trwa w najlepsze, a władze Jastrzębskiego Węgla poinformowały o kolejnym wzmocnieniu przed sezonem 2021/2022. W kolejnych rozgrywkach w barwach zespołu mistrza Polski będzie występował wracający do PlusLigi Jan Hadrava, który w minionym sezonie grał we Włoszech.

Znowu w PlusLidze

Jan Hadrava pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w 2011 roku, kiedy to zasilił szeregi VK
Dukli Liberec. W rodzimej lidze atakujący dopisał do swojego medalowego dorobku dwa
wicemistrzostwa Czech oraz brązowy medal rozgrywek, a także dwukrotnie sięgnął po krajowy Puchar.
Po zakończeniu sezonu 2013/2014 Jan Hadrava zdecydował się na zmianę klubu oraz ligi i ostatecznie
kolejne dwa sezony spędził jako zawodnik francuskiego UGS Nantes-Rezé, gdzie znacząco podniósł poziom swoich umiejętności poprzez większy czas spędzony na boisku. Dobrą postawę atakującego dostrzegli
włodarze plusligowego Indykpolu AZS-u Olsztyn, gdzie ostatecznie Jan Hadrava grał w latach 2016-2020. Czech był podstawowym zawodnikiem olsztyńskiej drużyny, jednak po zakończeniu sezonu
2019/2020 zdecydował się na spróbowanie swoich sił we włoskiej Serie A, gdzie związał się
kontraktem z drużyną Cucine Lube Civitanovy, kończąc rozgrywki ze złotym medalem. Po włoskiej przygodzie Jan Hadrava po raz kolejny zdecydował się na zmianę klubu i powrót na plusligowe parkiety, lecz tym razem atakujący zasili szeregi Jastrzębskiego Węgla, z którym związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny. „Od pierwszego sezonu gry w Polsce marzyłem o tym, by zagrać w takim klubie jak Jastrzębski Węgiel. Zawsze był tu mocny zespół, a w klubie jest super organizacja. Dodatkowym bonusem jest to, że z Jastrzębia-Zdroju jest blisko do Czech. Trafiam do klubu, który zdobył mistrzostwo Polski i bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że w następnym sezonie uda nam się obronić tytuł mistrzowski” – powiedział czeski atakujący, który nie ukrywa swojej radości z powrotu do PlusLigi: „Zawsze mi się podobało w Polsce. Podobny kraj do Czech, podobna mentalność i podobna mowa. Jak dotąd to właśnie w tej lidze czułem się najlepiej”.

Cel – obrona mistrzostwa

Jastrzębski Węgiel ostatni sezon może zaliczyć do udanych, ponieważ po latach zespół
stanął przed szansą walki o mistrzostwo Polski. Ostatecznie po emocjonującej walce z Grupą Azoty
ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle jastrzębianie rozgrywki 2020/2021 zakończyli ze złotym medalem. Szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla nadal będzie Andrea Gardini, który w trakcie sezonu 2020/2021 na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Luke’a Reynoldsa. W kolejnych rozgrywkach w zespole zobaczymy również Jakuba Popiwczaka, Tomasza Fornala, Eemiego Tervaporttiego oraz Jurija Gladyra, którzy zdecydowali się na przedłużenie swoich kontraktów. Z zespołem pożegnało się z kolei siedmioma zawodnikami: Lukasem Kampą, Jakubem Buckim, Yacinem Louatim, Mohamedem Al Hachdadi, Michałem Szalachą, Grzegorzem Kosokiem, natomiast Michał Gierżot zostanie wypożyczony do innego klubu. Pierwszym nowym zawodnikiem, który dołączył do ekipy Jastrzębskiego Węgla był francuski atakujący Stephen Boyer, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował będzie właśnie Jan Hadrava.

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl / opracowanie własne