Wojciech Ferens zostaje w Lubinie!

Karuzela transferowa dotarła również do Lubina, gdzie włodarze miejscowego klubu w ostatnim czasie informowali o nowym trenerze, którym został Paweł Rusek, a teraz nową umowę podpisał Wojciech Ferens. Przyjmujący do Cuprum Lubin dołączył przed rokiem, natomiast przedłużony kontrakt będzie obowiązywał przez trzy sezony.

Filar zespołu

Wojciech Ferens pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w Radomiu, jednak z czasem w poszukiwaniu nowych wyzwań przyjmujący zdecydował się na zmianę klubu i sezon 2010/2011 rozpoczął jako zawodnik Indykpolu AZS-u Olsztyn. Ponad to Wojciech Ferens doświadczenie zbierał grając w takich klubach jak ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, BBTS-u Bielsko-Biała, Łuczniczki Bydgoszcz czy Trefla Gdańsk, z którym wywalczył Puchar Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Polski. W sezonie 2018/2019 przyjmujący grał we francuskim AS Cannes, lecz jeszcze w trakcie rozgrywek zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla. Jednak Wojciech Ferens cechuje się niezwykłą ambicją i chęcią do spędzenia jak największego czasu na boisku co spowodowało, że swoich sił próbował w Aluron CMC Warcie Zawiercie, ale ostatecznie po zakończeniu sezonu 2019/2020 przyjmujący po raz kolejny zmienił klub. Transfer do Cuprum Lubin okazał się trafioną decyzją, Wojciech Ferens szybko stał się podstawowym ogniwem zespołu dokładając trzysta czterdzieści pięć punktów, a także dobrze prezentując się w elemencie przyjęcia. Zarówno włodarze klubu i jak i sam zawodnik są niezwykle zadowoleni ze współpracy, co skutkowało przedłużeniem kontraktu aż do 2024 roku. ” Bardzo dobrze się tutaj czuję i zostałem doceniony jako zawodnik. Miasto też jest świetne, więc jestem bardzo szczęśliwy, że zostaje w Cuprum Lubin na dłużej. Zostałem obdarzony dużym zaufaniem i na parkiecie czułem się pewnie. Liczę, że tak samo będzie w przyszłym sezonie” – mówi Wojciech Ferens.

Ostatecznie lubinianie sezon 2020/2021 zakończyli na jedenastym miejscu, choć na kilka kolejek przed końcem fazy zasadniczej pozostawali w grupie zespołów, które miały jeszcze szansę na awans do play-offów. W nadchodzących rozgrywkach Cuprum Lubin chce walczyć o lepszy rezultat, choć po raz kolejny PlusLiga zapowiada się na niezwykle wyrównaną, o czym wspomina Wojciech Ferens: „Na pewno bardzo trudny i ciekawy. Wiele zespołów poczyniło świetne ruchy transferowe, liga będzie obfitować w zawodników z najwyższej półki. Natomiast wiem też, na co stać Cuprum Lubin i na pewno przed nikim nie zwiesimy głów„.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne