Torey Defalco przyjmującym Indykpolu AZS-u Olsztyn

Po roku spędzonym w lidze włoskiej, amerykański przyjmujący, Torey Defalco zdecydował się związać rocznym kontraktem z Indykpolem AZS-em Olsztyn, który sezon 2020/2021 zakończył na dziesiątym miejscu. Amerykanin o miejsce w składzie rywalizował będzie m.in. z Meisamem Salehim i Robbertem Andringą.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych swoją przygodę rozpoczynał w lidze uniwersyteckiej, reprezentując barwy Long Beach State University. W NCAA Defalco wywalczył dwa mistrzostwa oraz dwa brązowe medale. Po zakończeniu edukacji przyjmujący podpisał kontrakt z włoskim zespołem Tonno Callipo Vibo Valentia. W sezonie 2020/2021, przyjmujący zdobył 250 punktów – 208 w ataku, 26 na zagrywce i 16 w bloku. Nadchodzące rozgrywki Amerykanin spędzi w PlusLidze, gdzie będzie grał w Indykpolu AZS-u Olsztyn, który po zakończeniu sezonu przechodzi spore zmiany kadrowe. Kontrakt został podpisany na rok. „Torey DeFalco jest świetnym zawodnikiem, który rozegrał bardzo dobry sezon we Włoszech. Pokazuje też swoją klasę podczas Ligi Narodów, gdzie po trzech seriach gier, jest najlepszym punktującym reprezentacji USA. Jestem przekonany, że będzie on czołową postacią w nadchodzącym sezonie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn” – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Torey Defalco ma na swoim koncie również występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, z którą zdobył Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów, wicemistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, a także brązowy medal Ligi Narodów oraz trzecie miejsce wywalczone w Pucharze Świata.

Klub z Olsztyna buduje skład

Przed sezonem 2021/2022 ekipa z Olsztyna przechodzi rewolucję kadrową. Do tej pory z klubem pożegnało się dziewięciu zawodników: Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Dmytro Teryomenko, Javier Concepcion, Remigiusz Kapica, Dawid Woch oraz Kamil Droszyński. Do zespołu z kolei dołączył irański przyjmujący Meisam Salehi, rozgrywający Jan Firlej oraz środkowy Taylor Averill. Na przedłużenie swoich umów zdecydowali się z kolei kapitan olsztyńskiego zespołu, Robbert Andringa oraz Mateusz Poręba. Warto również wspomnieć, że nowym szkoleniowcem drużyny będzie Włoch Marco Bonitta, ponieważ kontrakt z Danielem Castellanim został rozwiązany za porozumieniem stron.

Źródło: indykpolazs.pl/informacja własna