Szymon Romać nadal w szeregach LUK Politechniki Lublin

Władze LUK Politechniki Lublin nie zwalniają tempa w budowaniu składu na kolejny sezon. W debiutanckich rozgrywkach PlusLigi barw lubelskiego zespołu w dalszym ciągu będzie bronił Szymon Romać, który do Lublina przeniósł się z Cambrai VB.

Z powrotem w PlusLidze

Szymon Romać na swoim koncie ma występy w takich zespołach jak Czarni Radom, Cuprum Lubin, ówczesny LOTOS Trefl Gdańsk czy PGE Skra Bełchatów, z którą zdobył mistrzostwo Polski i krajowy Superpuchar. Przed dołączeniem do ekipy LUK Politechniki Lublin spędził dwa lata we francuskim Cambrai VB, jednak z nim nie osiągnął satysfakcjonujących rezultatów. W sezonie 2020/2021 wywalczył z ekipą z Lublina mistrzostwo Tauron 1 Ligi i w jej barwach ponownie zagra w PlusLidze.

Ciąg dalszy lubelskiej przygody

W sezonie 2020/2021 atakujący prezentował się z dobrej strony i pięciokrotnie odebrał statuetkę MVP. Jego postawa została doceniona przez włodarzy klubu, którzy postanowili kontynuować współpracę z siatkarzem: „Bardzo się ucieszyłem, kiedy Szymon przed minionym sezonem zaufał naszym wizji i marzeniom. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy atakującego o takiej charakterystyce: szybkiego, inteligentnego, doświadczonego, porażającego zagrywką i niewzruszonego w bloku. Przez cały sezon Szymon potwierdzał najlepsze opinie i obserwacje, dotyczące jego gry. To dla nas niezwykle ważne, że w PlusLidze nadal będziemy mogli liczyć na jego kanonady”– powiedział wiceprezes LUK Politechniki Lublin, Maciej Krzaczek.

Również sam siatkarz nie ukrywał swojej radości z podjętej decyzji, podkreślając równocześnie fakt zainteresowania wizją, jaka przyświecała klubowi przed sezonem 2020/2021. „Droga po awans do PlusLigi nie była łatwa, ale dzięki temu końcowy sukces smakował wyjątkowo. Od początku dało się zauważyć, że Lublin stawia na sport, a klub LUK Politechnika jest budowany na mocnych fundamentach. Dodając do tego to, że wspólnie z rodziną, w Lublinie czujemy się znakomicie, z radością podjąłem decyzję o pozostaniu tutaj na kolejny sezon. Jest to miejsce, które ma potencjał, aby namieszać na siatkarskiej mapie Polski” – mówił.

Szymon Romać jest czwartym graczem, z którym pozostają w drużynie LUK Politechniki Lublin. Wcześniej swoje umowy przedłużyli Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala i Konrad Stajer. Z zespołem zaś pożegnali się: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj i Jędrzej Goss.

Źródło: http://www.lkps.pl / opracowanie własne