Orlen Paliwa wycofuje się ze współpracy z warszawskim klubem

Włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowali o otrzymaniu informacji ze spółki Orlen Paliwa postanowiła o niekontynuowaniu współpracy z klubem w sezonie 2021/2022. Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy stołecznej drużyny.

Zakończony kilka tygodni temu sezon podopieczni Andrei Anasiasiego zakończyli z brązowymi medalami. Włodarze stołecznej drużyny rozpoczęli już pracę nad składem na rozgrywki 2021/2022, jednak na razie losy zespołu stoją pod znakiem zapytania, a powodem jest decyzja spółki Orlen Paliwa o niekontynuowaniu współpracy z klubem. „Klub VERVA Warszawa ORLEN Paliwa potwierdza otrzymanie w dniu 31.05.2021 r. oświadczenia spółki ORLEN Paliwa Sp. z o.o. o zamiarze niekontynuowania współpracy w kolejnym sezonie sportowym. Kolejny komunikat zostanie opublikowany po zakończeniu analizy opcji strategicznych” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu, który został zamieszczony w mediach społecznościowych. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje, które obiegły środowisko siatkarskie już kilka tygodni temu. Spółka Orlen Paliwa włączyła się do wsparcia drużyny z Warszawy w sezonie 2019/2020 kiedy to klub zmagał się z problemami finansowymi.

Jak do tej pory kontrakty z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa podpisali Dominik Jaglarski, Dusan Petković oraz kanadyjski rozgrywający – Jay Blankenau. Dodatkowo swoją umowę do 2024 roku przedłużył Andrzej Wrona, a wciąż ważny kontrakt posiada między innymi Damian Wojtaszek. Celem zespołu w sezonie 2021/2022 miała być walka o poprawę ostatniego wyniku, a także podjęcie walki na europejskich parkietach. Na razie nie wiadomo jak ostatecznie potoczą się losy warszawskiej siatkówki, a o wszystkich decyzjach włodarze VERVY Warszawa będą informować w najbliższych dniach.

Źródło: Informacja własna