Liga Narodów: Biało-czerwoni z pierwszą porażką w turnieju

Reprezentacja Polski po czterech setach przegrała z kadrą Słowenii w trzecim meczu Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwoni po porażce w pierwszej partii zapisali na swoim koncie drugą. W dwóch kolejnych ponownie nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali.

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” (1:1), a następnie Słoweńcy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Biało-czerwoni walczyli o odrobienie straconych „oczek”, ale przewagę utrzymywali po swojej stronie rywale (7:4). Kontrolowali grę, uniemożliwiając biało-czerwonym próby odrabiania strat (12:7). W końcówce biało-czerwoni jeszcze próbowali walczyć, ale straty okazały się zbyt duże. Słoweńcy pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą trzech „oczek” (25:22).

Drugą odsłonę zespoły rozpoczęły wyrównanie (4:4). Polacy objęli przewagę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili trzema punktami (8:5). W dalszej części seta utrzymywali kontrolę nad grą i powiększali swój dorobek punktowy (10:6), ale Słoweńcy nie zamierzali składać broni i walczyli o odrobienie strat. Polacy skutecznie im to uniemożliwiali, w dalszym ciągu kontrolowali grę, jednak to nie zatrzymało siatkarzy ze Słowenii. W końcówce złapali kontakt z Polakami (20:21), a dalszej kolejności wyrównali wynik (22:22). Ostatecznie tę partię zapisali na swoim koncie biało-czerwoni (25:23).

Trzeci set również miał wyrównany początek, ale dosyć szybko Słoweńcy wyszli na prowadzenie (5:3). Utrzymywali rywali na dystans, prowadząc trzema punktami na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Kontrolowali grę, lecz biało-czerwoni nie zamierzali składać broni w walce o odrobienie strat. Błąd po stronie Słoweńców pozwolił na kontakt punktowy (11:12), ale w dalszej kolejności odzyskali oni wyższą przewagę (14:11). Powiększali swoje prowadzenie (17:11), zaś Polacy nie mogli znaleźć sposobu, aby ich zatrzymać. Ostatecznie tę odsłonę Słoweńcy zapisali na swoim koncie z różnicą sześciu punktów (25:19).

Czwartą odsłonę zespoły zainaugurowały zaciętą walką (6:6). Na pierwszej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie obejmowali Słoweńcy (8:6), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć Polacy walczyli o odrobienie straconych „oczek”. Siatkarze ze Słowenii skutecznie im to uniemożliwiali, powiększali swój dorobek punktowy, kontrolując grę (15:11). Biało-czerwoni nie zamierzali poddawać się bez walki i w końcówce złapali kontakt z rywalami (21:22), a następnie doprowadzili do remisu (22:22). Okazało się to jednak niewystarczające i tę partię także rozstrzygnęli na swoją korzyść Słoweńcy (25:23).

Polska – Słowenia 1:3 (22:25, 25:23, 19:25, 23:25)

Polska: Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Damian Wojtaszek (libero) oraz Tomasz Fornal, Maciej Muzaj, Fabian Drzyzga,

Słowenia: Toncek Stern, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Gregor Ropret, Tine Urnaut, Klemen Cebulj, Jani Kovacić (libero) oraz Alen Sket, Rok Mozić