Liga Narodów: Biało-czerwoni z kolejnym zwycięstwem

Reprezentacja Polski w drugim meczu Siatkarskiej Ligi Narodów pokonała kadrę Serbii. Polacy w całym spotkaniu prowadzili 2:0, ale w trzeciej partii Serbowie przedłużyli swoje szanse. W czwartej zaś biało-czerwoni zdecydowanie postawili kropkę nad „i”.

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” (1:1), a w dalszej kolejności Serbowie objęli dwupunktowe prowadzenie (4:2). Biało-czerwoni próbowali odrobić stracone „oczka”, jednak kontroli nad grą nie tracili siatkarze z Serbii (8:6). Błąd po ich stronie wyrównał wynik (8:8), w dalszej kolejności biało-czerwoni wyszli na prowadzenie (10:9), zaś as serwisowy Wilfredo Leona powiększył je (11:9). Między zespołami trwał zacięty fragment gry, w którym nikt nie wstrzymywał ręki. Ostatecznie pierwszą partię po grze na przewagi zapisali na swoim koncie Polacy (26:24).

Drugą odsłonę czteropunktowym prowadzeniem zainaugurowali biało-czerwoni (4:0). Serbowie przystąpili do gry, ale przewagę stale utrzymywali po swojej stronie Polacy (7:3). Wyraźnie kontrolowali grę w tej odsłonie i powiększali swój dorobek punktowy, ale Serbowie nie zamierzali poddawać się bez walki i walczyli o odzyskanie straconych punktów. Zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (10:12), ale biało-czerwoni nie pozwolili na więcej. Odzyskali wyższą przewagę (16:12) i w dalszym ciągu kontrolowali grę, pewnie zmierzając do zwycięstwa także w tym secie. Ostatecznie tę partię zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu punktów (25:19).

Trzecią partię zespoły zainaugurowały wymianą punktów (1:1), a następie nawiązały ze sobą zaciętą walkę (6:6). Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili siatkarze z Serbii(8:7), a w dalszej części seta między zespołami w dalszym ciągu trwała zacięta gra. Inicjatywę utrzymywali po swojej stronie biało-czerwoni, jednak w końcówce na prowadzenie wyszli Serbowie (18:16). Ostatecznie tę partię zapisali na swoim koncie siatkarze serbskiego zespołu (25:21).

Czwartą odsłonę od sześciopunktowego prowadzenia rozpoczęli Polacy (6:0). Serbowie próbowali powrócić do gry, ale rywale skuteczni im to uniemożliwiali, prowadząc siedmioma punktami na pierwszej przerwie technicznej (8:1). W dalszym ciągu powiększali swój dorobek punktowy, pewnie zmierzali do zwycięstwa i ostatecznie tę partię zapisali na swoim koncie z przewagą dziesięciu punktów (25:15).

Polska – Serbia 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:15)

Polska: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Paweł Zatorski (libero) oraz Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Łukasz Kaczmarek

Serbia: Petar Krsmanović, Marko Ivović, Nikola Jovović, Pavle Perić, Aleksandar Atanasijević, Marko Podrascanin, Nikola Peković (libero) oraz Miran Kujundzić, Davide Kovać,