Liga Narodów: Polacy pokonali reprezentację Włoch

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonała reprezentację Włoch. Biało-czerwoni od początku nie tracili kontroli nad grą i już po trzech mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się wymianą punktów (1:1) i zespoły od początku. Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), a następnie powiększyli je (7:4). Kontrolowali grę, choć Włosi nie zamierzali składać broni i walczyli o odrobienie straconych „oczek”. Biało-czerwoni wyraźnie kontrolowali grę w decydującym fragmencie seta (16:10), pewnie zmierzali do zwycięstwa i ostatecznie inauguracyjną partię zapisali na swoim koncie z przewagą (25:19).

Drugi set miał wyrównany początek (4:3) i przez dłuższy czas żadna z ekip nie wstrzymywała ręki w walce o każdy punkt (15:15). W decydującej fazie seta Włosi wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:15), lecz Polacy nie tracili z nimi kontaktu i w dalszym ciągu walczyli o każdy punkt. Ostatecznie drugą partię zapisali na swoim koncie Polacy (25:20).

Trzecią partię zespoły ponownie rozpoczęły wyrównanie. Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie, a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie (8:5). Powiększali swój dorobek punktowy, pewnie zmierzając do zwycięstwa także w tej partii (15:10). Ostatecznie tę partie zapisali na swoim koncie z przewagą siedmiu punktów (25:18).

Polska – Włochy 1:0 (25:19, 25:20, 25:18)

Polska: Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Mateusz Bieniek, Maciej Muzaj, Damian Wojtaszek (libero)

Włochy: Mattia Bottolo, Gabriele Neli, Gianluca Galassi, Lorenzo Cortesia, Riccardo Sbertoli, Alessandro Michieletto, Fabio Balaso (libero)