Ivan Zaytsev po latach wraca do Cucine Lube Civitanovy

Do wielu ciekawych transferów przed sezonem 2021/2022 dochodzi również w pozostałych ligach. W Serie A do Cucine Lube Civitanovy po kilku latach wraca Ivan Zaytsev, który ostatnio grał w Kuzbassie Kemerowo. Atakujący grał już w zespole mistrza Włoch w latach 2012-2014.

Ivan Zaytsev pierwsze kroki stawiał w zespole Sir Safety Perugii, gdzie zadebiutował również na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Siatkarz niezwykle cenne doświadczenia zbierał również jako zawodnik reprezentujący barwy drużyn z Rzymu i Latyny. Przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013 atakujący związał się kontraktem z Cucine Lube Civitanovą i w tamtym okresie wraz z zespołem sięgnął po Superpuchar Włoch, a także złoty i brązowy medal mistrzostw kraju. Ivan Zaytsev swoich sił próbował również w lidze rosyjskich, gdzie w latach 2014 – 2016, wraz z Dynamo Moskwa, sięgał po Puchar CEV oraz srebrny i brązowy krążek mistrzostw Rosji. Jednak po dwóch sezonach spędzonych w Rosji atakujący wrócił do Włoch, gdzie najpierw związał się z Sir Safety Perugią, a później z Azimut Modeną dokładając do swojego medalowego dorobku mistrzostwo Włoch, brązowy medal rozgrywek, dwa Superpuchary oraz Puchar Włoch, a także medale Ligi Mistrzów. Ostatni sezon Ivan Zaytsev ponownie spędził w Rosji, tym razem wiążąc się kontraktem z Kuzbass Kemerowo, jednak po zakończeniu rozgrywek siatkarz zdecydował się wrócić do ojczyzny. W sezonie 2021/2022 reprezentant Włoch będzie reprezentował barwy Cucine Lube Civitanovy, która kilka tygodni temu sięgnęła po mistrzostwo kraju.

Za nim jednak atakujący skupi się na rozgrywkach klubowych czekają go zmagania reprezentacyjne, gdzie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio Włosi będą bronić srebrnego medalu wywalczonego w Rio De Janeiro. Obecnie Ivan Zaysev przebywa na zgrupowaniu reprezentacji narodowej, która trenuje w Rzymie.

Źródło: lubevolley.it/opracowanie własne