Daniel Pliński nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski U-21

Na czele reprezentacji Polski U-21, która walczyć będzie we wrześniowych Mistrzostwach Świata, jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, stanie Daniel Pliński. Były siatkarz obecnie jest szkoleniowcem Stalpro Błyskawica Szczecin. „Bez wątpienia, to duża odpowiedzialność. Nie boję się ciężkiej pracy” – powiedział o nowym wyzwaniu Daniel Pliński.

Daniel Pliński był jednym z bardziej doświadczonych siatkarzy, który po zakończeniu 2017/2018 postanowił zakończyć karierę zawodniczą. Środkowy przez lata związany był z takimi klubami jak Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, Cerrad Enea Czarni Radom czy Indykpol AZS Olsztyn. W swoim dorobku Daniel Pliński ma między innymi pięć mistrzostw Polski oraz trzy srebrne medale rozgrywek, a także srebrny i dwa brązowe krążki wywalczone w Lidze Mistrzów. Po zakończeniu kariery wicemistrz Świata z 2006 roku zdecydował się pozostać przy siatkówce, a w 2021 ostatecznie zadebiutował w roli szkoleniowca Stalpro Błyskawica Szczecin. Przed Danielem Plińskim koleje wyzwania, ponieważ czego go współpraca z juniorską reprezentacją Polski. „Bez wątpienia, to duża odpowiedzialność. Nie boję się ciężkiej pracy. Będę jednak pracował z grupą zawodników bardzo zdolnych, już o ugruntowanej pozycji. Chcę by każdy trening, każdy mecz sprawił im ogromną radość, by wyzwolić w nich jeszcze większą pasję, którą są już zresztą obdarzeni. Jestem przekonany, że z tym zespołem możemy zrobić fajne rzeczy dla Polskiej Siatkówki. Naturalnie, to ogromny zaszczyt pełnić rolę trenera reprezentacji Polski, dlatego nie miałem chwili zawahania, by podjąć się tej misji” – mówi Daniel Pliński.

Przed młodymi siatkarzami zmagania w Mistrzostwach Świata, które odbędą się między 23 września a 3 października. Na razie nie znana jest jeszcze lista powołanych zawodników. „Mam szeroką kadrę. Przyglądamy się grupie 25-27 zawodników. Jeszcze w czerwcu zrobimy krótką konsultację, podczas której wyłonimy grupę 16 zawodników. Z tą ekipą spotkamy się na trzy tygodnie przed mistrzostwami, a potem do boju” – mówi o najbliższych planach Daniel Pliński, którego asystentem będzie Ariel Fijoł.

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne