Powraca Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki!

Polska Liga Siatkówki poinformowała, że już w sierpniu odbędzie się druga edycja letniego Grand Prix, które zostało zainagurowane przed rokiem. Teraz zmagania odbędą się na początku okresów przygotowań, a turniej panów zostanie rozegrany od 5 do 8 sierpnia w Krakowie, a tytułu bronić będą siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Przed rokiem Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki było pierwszym siatkarskim turniejem po przerwanym przez pandemie sezonie 2019/2020, a na trybunach, po raz pierwszy, zasiedli kibice. Zmagania na piasku cieszyły się dużą popularnością, a rywalizacje toczyły najlepsze plusligowe zespoły, choć ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Jastrzębskiego Węgla. Włodarze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowali się na kontynuację turnieju i już za kilka tygodni zostanie rozegrana druga edycja Grand Prix, w której weźmie udział szesnaście zespołów. „Pamiętajmy, że to oczywiście zabawa, turniejowi towarzyszyć będą muzyka, konkursy dla kibiców, letnia atmosfera, lecz to także prawdziwa rywalizacja. W zeszłym sezonie bardzo dobrze na piasku radzili sobie gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy przeszli przez nasze Grand Prix niczym burza, a na koniec sezonu halowego okazało się, że są najlepsi także w PlusLidze” – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 5-8 sierpnia, a zmagania panów ponownie gościć będzie Kraków. Podobnie jak przed rokiem mecze będą odbywać się do dwóch wygranych setów i o sile danej drużyny będzie stanowić czterech zawodników. Jedyną zmianą jest wprowadzenie tak zwanego brazylijskiego systemu gry, który powszechnie jest stosowany w siatkówce plażowej. System ten zakłada, że dana drużyna z turnieju odpada dopiero po drugim niepowodzeniu. Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki ma być przetarciem przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do właściwego sezonu ligowego, który ma zostać zainaugurowany 1 października. Jednocześnie podczas letnich zmagań na trybunach, jeśli pozwoli na to aktualna sytuacja epidemiologiczna, zasiądą kibice. Dla nas to doskonała okazja przypomnienia się kibicom na początku okresu przygotowawczego, promocję rozgrywek oraz sponsorów a także czas na dobrą zabawę i wstęp do emocji ligowychdodaje Artur Popko.

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne