Dominik Jaglarski ponownie zagra w Warszawie

Również włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa rozpoczęli regularną prezentację kolejnych zawodników, którzy w sezonie 2021/2022 będą walczyć co najmniej o utrzymanie ostatniego rezultatu. Do stolicy po rocznej przerwie wraca Dominik Jaglarski, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Damianem Wojtaszkiem.

Dominik Jaglarski to wychowanek NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki skąd w 2014 roku przeniósł się do warszawskiego MOS-u Wola. Dobrą postawę zawodnika zauważyli włodarze ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie młody libero zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dominik Jaglarski doświadczenie na siatkarskich parkietach zdobywał również jako zawodnik BBTS-u Bielsko-Biała, lecz przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 wrócił do ówczesnego ONICO Warszawa sięgając z drużyną po wicemistrzostwo Polski. Ostatni sezon libero ponownie spędził w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy zespół uplasował się na drugim miejscu TAURON 1. Ligi. Ostatecznie po zakończeniu rozgrywek Dominik Jaglarski postanowił zmienić klub i związał się kontraktem z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa. „Cieszę się z powrotu do PlusLigi. Liczę na dalszy siatkarski rozwój pod okiem sztabu VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Czekam z niecierpliwością na pierwsze treningi w Arenie Ursynów. Miło będzie znów się tam pojawić i zobaczyć znajome twarze. Jestem zadowolony, że wracam do stolicy. Dobrze żyło mi się w tym mieście. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie obfitował w sukcesy naszej drużyny” – powiedział Dominik Jaglarski, który po raz kolejny o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Damianem Wojtaszkiem. ” Damian to topowy libero w Europie. Rywalizacja z nim, a może raczej współpraca, może przynieść same korzyści. Cieszę się, że znów będę mógł go podpatrywać. Wierzę, że sam za jakiś czas wskoczę na taki poziom” – dodaje nowy zawodnik warszawskiego zespołu.

Dominik Jaglarski to kolejny zawodnik, który zasila szeregi VERVY Warszawa Orlen Paliwa, wcześniej na podpisanie umów zdecydowali się Dusan Petković oraz kanadyjski rozgrywający, Jay Blankenau. Natomiast kontrakt do 2024 przedłużył Andrzej Wrona, a w zespole pozostanie również Ángel Trinidad de Haro.

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne