Artur Szalpuk przenosi się do Turcji

Artur Szalpuk zdecydował się na zmianę ligi i w nadchodzących rozgrywkach zagra w Turcji, w zespole Toto Spor Ankara. Transfer zawodnika do tamtejszej ligi potwierdził menager zawodnika, Georges Matijasević.

Artur Szalpuk w PlusLidze zadebiutował w 2013 roku jako zawodnik ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej, skąd w 2015 roku przeniósł się do Radomia. Przyjmujący regularnie podnosił swoje umiejętności grając w takich zespołach jak PGE Skra Bełchatów, z którą zdobył srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski oraz Superpuchar, czy Trefl Gdańsk, gdzie Artur Szalpuk był jedną z pierwszoplanowych postaci drużyny, która wywalczyła brązowy medal rozgrywek oraz sięgnęła po Puchar Polski. W ostatnim sezonie Artur Szalpuk stanowił o sile VERVY Warszawa Orlen Paliwa, jednak forma siatkarza falowała, a do dorobku drużyny ostatecznie dołożył sto dziewięćdziesiąt dziewięć punktów. Jeszcze w trakcie trwania sezonu spekulowano gdzie w rozgrywkach 2021/2022 trafi Artur Szalpuk, a kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje o możliwym transferze do tureckiego Spor Toto Ankara. Ostatecznie transfer potwierdził Georges Matijasević i w najbliższym sezonie Artur Szalpuk po raz pierwszy zagra poza granicami Polski, dołączając do drużyny z Ankary, która w zakończonych rozgrywkach wywalczyła Puchar Turcji.

Artur Szalpuk w ostatnich latach był również jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Polski, który ma w swoim dorobku złoty medal Mistrzostw Świata z 2018 roku czy wywalczony przed dwoma laty brąz Mistrzostw Europy. Jednak w tym sezonie przyjmujący nie znalazł się w grupie zawodników, którzy polecą do Rminini na Ligę Narodów oraz powalczą o miejsce w drużynie na Igrzyska Olimpijskie. Sezon spędzony poza Polską ma pomóc Arturowi Szalpukowi odbudować dobrą i stabilną formę.

Źródło: Informacja własna